امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۸:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108310
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 27
علیرضا منادی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، امروز (چهارشنبه) با بیان اینکه ...

علیرضا منادی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، امروز (چهارشنبه) با بیان اینکه دولت نروژ سال گذشته رفتار مشابهی در اخراج دانشجویان ایرانی انجام داده بود،‌گفت: وزارت خارجه سال گذشته توانست با پیگیری خود و رایزنی با دولتمردان نروژی مجوز حضور تعدادی از دانشجویان ایرانی را دریافت کند ولی برخی دانشجویان نیز از نروژ اخراج و به ایران بازگشتند و از ادامه تحصیل بازماندند. ولی مجددا دولت نروژ این اقدام خصمانه خود را تکرار کرده است.

نماینده مردم تبریز، ‌اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود:‌ دلیل اصلی اقدامات اروپا و آمریکا در مخالفت با تحصیل و پیشرفت دانشجویان ایرانی و اخراج آنان به خاطر جلوگیری از رشد و ارتقاء جمهوری اسلامی ایران است. که غربی‌ها به دلایل واهی از تحصیل دانشجویان ایرانی در رشته‌های حساس ممانعت به عمل می‌آورند و آنها را اخراج می‌کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: وزارت خارجه باید با حساسیت بیشتری نسبت به اخراج دانشجویان ایرانی اقدامات خصمانه دولت‌های غربی در خصوص عدم اجازه تحصیل دانشجویان ایرانی را پیگیری کند.

وی با تاکید بر اینکه عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با جدیت فراوان پیگیر بازگشت دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در نروژ است، خاطرنشان کرد: از وزارت خارجه می‌خواهیم که با اهتمام خاصی اقدامات خصمانه آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها را دنبال کند و پیگیر رفع کامل این گونه اقدامات و رفتار خصمانه آنها باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها