امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۷:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108318
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 51
امیر خلبان محمدعلی احمدآبادی مدیرعامل شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران (پنها) در گفتگو با خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

امیر خلبان محمدعلی احمدآبادی مدیرعامل شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران (پنها) در گفتگو با خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به طراحی و تولید بالگردهای ایرانی اظهار داشت: شرکت پنها براساس اساسنامه‌اش علاوه بر اورهال همه بالگردها، 3 نوع بالگرد در 3 کلاس مختلف برای تامین نیازهای آتی کشور را طراحی کرده است.
امیر خلبان محمدعلی احمدآبادی مدیرعامل شرکت پنها

وی افزود: یکی از این بالگردها را یک بالگرد پیستونی برای جایگزینی بالگردهای آموزشی جت عنوان کرد و گفت: به لحاظ ارزان بودن این نوع بالگردها، در دنیا هم از این رویکرد استفاده می‌شود.

احمدآبادی افزود: بالگرد دیگر، بالگرد 8 نفره با نام «صبا» است که با 2 موتور خواهد توانست نیازهای دریایی و امداد و نجات و ترابری را رفع کند.
ماکت بالگرد صبا در نمایشگاه صنایع هوایی

وی بالگرد سوم را بالگرد ملی نیمه سنگین «هما» معرفی کرد و اظهار داشت: این بالگرد 14 نفره، قابلیت رادارگریز شدن و تسلیح را هم دارد.
ماکت بالگرد هما در نمایشگاه صنایع هوایی

مدیر عامل شرکت پنها در ادامه تصریح کرد: بالگردهای ملی «صبا» و «هما» پرواز کرده‌اند، اما آنچه که برای بالگرد مهم است، گرفتن مجوزها و استانداردهاست که این روند معمولا 2 الی 3 سال طول می‌کشد.

وی افزود: به عنوان مثال یک بالگرد ساخته شده را از فاصله 100 متری به صورت خاموش رها می‌کنیم و یا ملخ را به قدری بالا می‌کشیم که بشکند و یا اسکیت را آنقدر به زمین می‌زنیم تا بشکند، اینها فرایند بسیار سختی است که برای دریافت استاندارد انجام می‌شود.

احمدآبادی گفت: این بالگردها مجوز پرواز را گرفته‌اند اما یک بالگرد برای اینکه در چرخه تولید انبوه قرار گیرد نیاز به مجوزهای دیگری دارد و حدود 2 سال و نیم برای دریافت مجوز این 3 بالگرد زمان نیاز است.

مدیر عامل پنها خاطرنشان کرد: زمانی که آمریکایی‌ها بالگرد 212 را به 412 تبدیل کردند، 13 سال طول کشید تا توانستند این مجوزها را بگیرند.

مشروح گفتگوی تفصیلی فارس با مدیرعامل شرکت پنها در روزهای آینده منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها