امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108320
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 37
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، علی لاریجانی پیش از ظهر امروز در جمع نیروهای مسلح استان بوشهر اظهار داشت: ایجاد شرایطی که ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، علی لاریجانی پیش از ظهر امروز در جمع نیروهای مسلح استان بوشهر اظهار داشت: ایجاد شرایطی که امنیت دفاعی برای کشور به وجود بیاورد بسیار مهم است و قدرت دفاعی کشور تحت هیچ شرایطی نباید مغفول واقع شود.

وی گفت: با وجود اینکه ایران امنیت استواری در منطقه دارد اما منطقه با تحولات سوریه، یمن و عراق داغ است و نشان از این دارد که شرایط منطقه پرتحرک است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قدرتمند بودن نیروهای مسلح جنبه بازدارنده دارد و نیروهای مسلح برای کشور امنیت‌ساز هستند، خاطرنشان کرد: داشتن نیروهای مسلح قوی برای منطقه نیز امنیت‌ساز است و معتقدیم نیروهای مسلمان منطقه توان تامین امنیت در منطقه را دارند.

لاریجانی گفت: سپاه، ارتش و نیروهای مسلح ایران ورزیدگی کافی و تجربه دفاعی ارزشمندی دارند و با مانور رشد نکردند، بلکه در میدان جنگ رشد کردند و این دستاورد مهم نیروهای مسلح است.

وی خاطرنشان کرد: در بوشهر نیز حضور چشم‌گیر نیروهای مسلح موجب امنیت پایدار در منطقه شده و در شرایط مختلف قدرت مانور داریم.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه بوشهر یکی از نقاط حساس کشور و در طول دو قرن اخیر همیشه مورد توجه دیگران بوده است، افزود: بسیاری از مجاهدت‌هایی که برای صیانت از ایران صورت گرفت بخشی از آن در بوشهر بوده که در مقابل انگلیسی‌ها مجاهدت و از سرزمین ایران دفاع کردند که این یک سنت درخشان برای این منطقه است.

لاریجانی خطاب به نیروهای مسلح بوشهر گفت: با امکاناتی که در اختیار نیروهای مسلح است می‌خواهند نقش بازدارنده داشته باشند و توانمندی ایران را نشان دهند که این کار بزرگی است و با وجود شرایط آب و هوایی گرم بوشهر مجاهدت شما نیروهای مسلح در بوشهر چند برابر می‌شود و ملت ایران همواره قدردان شماست که در این شرایط از کیان ایران دفاع می‌کنید.

این مقام مسئول با بیان اینکه شرایط منطقه غبارآلود است، گفت: در بسیاری کشورها وضع پایداری نداریم و در لیبی، سوریه، مصر و عراق وضع آشفته شده است اما در چنین شرایطی ایران از ثبات بالایی برخوردار بوده و این بسیار پرارزش است.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: غربی‌ها معتقدند نقطه اتکا برای امنیت در منطقه ایران است و این ثمره مجاهدت نیروهای مسلح است که ثبات امنیت را در ایران به وجود آورده‌اند.

وی گفت: با توجه به اینکه تقریبا در اوایل قرن بیست و یکم هستیم اما شیپور درگیری بین‌المللی نواخته شده و مسابقه بزرگ قدرت در کشورهای مختلف راه افتاده است.

لاریجانی با بیان اینکه عامل تحولات منطقه قدرت‌های بزرگ هستند خاطرنشان کرد: قدرت‌های بزرگ در این شرایط به دنبال استفاده از قدرت خود برای استفاده از منابع هستند و روش قدرت‌گرایی قدرت‌های بزرگ تغییری نکرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نقش نیروهای مسلح برای ثبات و بازدارندگی بسیار مهم است و کشورهایی که غفلت کردند دچار ذلت شدند و کشورهایی که به دنبال قدرت‌ نظامی نبودند، تسلیم دیگران شدند و از نظر امنیت پایدار نیستند.

لاریجانی گفت: در این شرایط بین‌المللی ایران وضعیت ثابتی دارد و استراتژی درستی برای نیروهای مسلح طراحی شده است.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه نیروی دریایی یک نیروی راهبردی برای ماست، گفت: این فرمایش بسیار دقیقی است و اگر از نظر شرایط امنیتی در دنیا بررسی کنیم توجه به سمت قدرت دریایی سوق پیدا کرده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه امروز نیروهای دریایی در متن جنگ‌ها قرار گرفته و صحنه تغییردهنده نیروی دریایی است، تصریح کرد: اینکه نیروی دریایی باید یک نقش راهبردی پیدا کند دقیق و متناسب با شرایط است لذا باید متناسب با آن سرمایه‌گذاری و طرح‌ریزی کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به منظور تحقق راهبردی کردن نیروی دریایی دولت و مجلس و نیروهای مسلح باید به نیروی دریایی توجه خاصی کنند.

لاریجانی با تاکید براینکه نقش‌آفرینی در خلیج‌ فارس و عمان با هدف صیانت دریای ایران حفظ شود، گفت: کشور به یک خیزش اقتصادی نیاز دارد و با توجه به مشکلاتی که در کشور در حوزه بیکاری و تورم داریم، دولت و مجلس به این امور توجه زیادی می‌کنند و سمت‌گیری مقام معظم رهبری به تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی است.

لاریجانی ادامه داد: لذا در این راستا روش و رویکرد دولت و مجلس به این سمت می‌رود اما مهم‌تر از آن امنیت در کشور است که شامل امنیت روانی و دفاعی می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امنیت روانی وظیفه‌ای است که رسانه‌ها و نیروهای سیاسی برعهده دارند تا زمینه برای سرمایه‌گذاری را فراهم کنند.

انتهای پیام/66006/غ40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها