امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108344
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۴۸
تعداد بازدید: 28
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خانم «جنیفر ساکی» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا می‌گوید که داعش تنها تهدید پیش روی کشورش در سوریه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خانم «جنیفر ساکی» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا می‌گوید که داعش تنها تهدید پیش روی کشورش در سوریه نیست.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص انتظار آمریکا از ائتلاف احتمالی علیه داعش و عملیات احتمالی آنها در سوریه گفت: ما برای مقابله با داعش، حد و مرز جغرافیایی را محدودکننده خود نخواهیم دانست.
خانم سخنگو  به راه‌های پیش روی کشورش برای مقابله داعش نیز پرداخت و گفت که اقدامات نظامی، اقدام علیه تأمین‌کنندگان مالی این گروه و ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه برای مردم تحت محاصره داعش، راه‌های پیش روی ایالات متحده برای مقابله با دولت اسلامی عراق و شام است.
خانم «ساکی» به ویدئوی منتشر شده اخیر گروه داعش از قتل «استیون ساتلوف» پرداخت و گفت: تا پیش از انتشار این ویدئو، خبری از سرنشوت خبرنگار ربوده شده نداشتیم، سازمان‌های اطلاعاتی این مسئله را پیگیری کنند.
وی باز هم به نحوه مقابله احتمالی ارتش کشورش با داعش پرداخت و گفت که «باراک اوباما» شکی برای انجام این کار ندارد ولی چنین کاری مستلزم ائتلاف جهانی است و این ائتلاف نیز یک‌شبه ایجاد نمی‌شود.
وی به نقش جمهوری اسلامی ایران در روند تحولات عراق نیز اشاره کرد و گفت که از نظر دولت آمریکا، ایرانیان می توانند با تشویق طرف‌های عراقی به ایجاد ائتلاف، در این راه نقش ایفا کنند.
خانم سخنگو در انتها به اخبار اخیر در خصوص توسعه شهرک‌سازی‌های صهیونیست‌ها و همچنین عزم مقامات این رژیم برای مصادره زمین‌های فلسطینیان پرداخت و گفت: ما در این زمینه نگرانیم ولی انتظار نداریم اسرائیلی‌ها به محض ابراز نگرانی ما، در روند خود تغییر ایجاد کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها