امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108346
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۴۸
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه «وال استریت ژورنال»، یک دیپلمات غربی اظهار داشت که دور تازه مذاکرات هسته‌ای ایران با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه «وال استریت ژورنال»، یک دیپلمات غربی اظهار داشت که دور تازه مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه 1+ 5 در تاریخ 18 سپتامبر سال جاری برابر با 27 شهریور در نیویورک برگزار خواهد شد.

وال‌استریت‌ژورنال در تحلیلی نوشت: «نگرانی‌های رو به ازدیادی در زمینه مباحث بین ایران و آژانس بین‌المللی هسته‌ای بابت موارد مشکوک در برنامه‌های هسته‌ای ایران وجود دارد.»

این منبع خبری در ادامه نوشت: «قرار است گزارش آژانس بین‌المللی هسته‌ای پنجشنبه یا جمعه هفته جاری منتشر شود و گفته می‌شود آژانس بین‌المللی هسته‌ای ده‌ها درخواستی را که از ایران تا این لحظه تقاضا کرده ولی تهران تاکنون از انجام آن سرباز زده است را در گزارش خود ذکر خواهد کرد.»

وال استریت ژورنال در خاتمه نوشت: «چالش‌های آشکار در بین مذاکره کنندگان هسته‌ای 2 طرف و به ویژه اختلاف عمیق بین ایران و آمریکا بابت آینده برنامه‌های هسته‌ای ایران وجود دارد. همچنین تنش بین روسیه و غرب منجر به بغرنج‌ شدن مذاکرات هسته‌ای خواهد شد.»

ساعتی قبل هم خبرگزاری «رویترز» در خبری مدعی شد که قرار است گزارش آژانس بین‌المللی هسته‌ای در زمینه ایران هفته جاری منتشر شود و مفاد این گزارش حکایت از پیشرفت کم در تحقیقات طولانی در زمینه برنامه های هسته‌ای مشکوک ایران دارد.

این منبع خبری مدعی شد که مقام‌های غربی عدم حرکت به سمت تلاش‌های گسترده تر در زمینه حل و فصل این قضیه از سوی ایران و ادعای این کشور در زمینه صلح آمیز بودن برنامه هسته‌اش را شاهد بوده‌اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار