امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10835
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرنگار باشگاه خبری فارس «توانا» علی صالح‌آبادی در بیست و سومین همایش پولی و ارزی با اشاره به مشکلات تأمین مالی بخش تولید گفت: هم اکنون ...

به گزارش خبرنگار باشگاه خبری فارس «توانا» علی صالح‌آبادی در بیست و سومین همایش پولی و ارزی با اشاره به مشکلات تأمین مالی بخش تولید گفت: هم اکنون بازار سرمایه ظرفیت خوبی برای تأمین مالی بخش تولید دارد.

وی افزود: اصلاح قوانین از جمله قانون مالیات‌ها و قانون تجارت می‌تواند سرمایه‌ها و نقدینگی را به سمت تولید و سرمایه‌گذاری هدایت کند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار راهکار دیگر برای تأمین مالی و افزایش استقبال از بازار سرمایه را توسعه اوراق‌ مالی دانست و گفت: هم اکنون اوراق‌‌ مختلفی طراحی شده و برخی هم در دست طراحی است از آن جمله می‌توان به اوراق اجاره که برای تأمین مالی خرید ماشین‌آلات، تجهیزات و سرمایه در گردش است، اشاره کرد.

وی تصریح کرد: اوراق استصناع، مرابحه، رهن، مضاربه و مزارعه و مساقات از جمله اوراق‌های دیگری هستند که برای تأمین مالی بخش‌های مختلف اقتصاد به ویژه بخش تولید می‌توان از آنها استفاده کرد.

به گفته وی، اوراق اسناد خزانه اسلامی ابزاری است که دولت برای تأمین بودجه خود و پرداخت طلب بخش خصوصی می‌تواند از آن استفاده کند؛ بنابراین ظرفیت‌های وسیعی برای جذب سرمایه و نقدینگی با استفاده از این ابزارها برای هر سلیقه‌ای وجود دارد.

صالح‌آبادی افزود: خوشبختانه بخشی از این ابزارها طراحی شده و با استفاده از آنها تأمین مالی صورت می‌گیرد.

وی گفت: در سال گذشته 33 هزار و 500 میلیارد تومان از طریق بازار سرمایه تأمین مالی شده که 50 درصد نسبت به سال 90 رشد داشته است.

وی اقدام دیگر برای توسعه بازار سرمایه و پول را همکاری بیشتر بازار پول و سرمایه عنوان کرد و افزود: اشتراک اطلاعات تشریک مساعی برای سیاست‌گذاری در بازارهای مالی، همکاری در نظارت، ارتقاء کمیت و کیفیت به موازات یکدیگر و هم راستا شدن سیاست‌ها برای اثرگذاری بیشتر از جمله اقداماتی است که برای توسعه بیشتر این دو بازار توصیه می‌شود.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها