امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108359
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۴۸
تعداد بازدید: 105
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم آیت‌الله سید محمد علی علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار با مسئولان دانشگاه علمی کاربردی استان قم با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم آیت‌الله سید محمد علی علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار با مسئولان دانشگاه علمی کاربردی استان قم با اشاره به فعالیت‌های دانشگاه‌های علمی کاربردی اظهار کرد: این دانشگاه‌ها زمینه اجتماعی مناسب و بحران زدایی زیادی دارند.

وی تفکیک جنسی در دانشگاه‌ها را اقدامی مطلوب دانست و اضافه کرد: این طرح عفت و ناموس جامعه را حفظ می‌کند و اقدام بسیاری موثری است که نباید از آن چشم‌پوشی کرد زیرا دشمن از این امر استفاده خواهد کرد.

این مرجع تقلید ادامه داد: افزایش روابط میان دختران و پسران فساد را در جامعه افزایش می‌دهد و امروزه زوج‌های جوان با ایجاد اختلاف کوچکی از یکدیگر طلاق می‌گیرند در صورتی که دوران‌های گذشته پدران و مادران سختی‌ها را پشت ‌سر می‌گذاشتند و در کنار یکدیگر زندگی پر محبتی داشتند.

وی روابط افراد با جنس مخالف را یکی از عوامل افزایش اختلافات میان خانواده‌ها برشمرد و گفت: این مصیبت برای مردم جامعه اسلامی ضررهای بسیاری خواهد داشت.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به مختلط بودن مردان و زنان در محیط‌های مختلف جامعه اسلامی بیان کرد: دولت باید مشاغل را بر اساس جنسیت افراد تعیین کند.

وی به بیان روایتی از پیامبر اسلام(ص) پرداخت و تصریح کرد: ایشان به مساله عفاف خانواده توجه ویژه‌ای داشتند و این امر باید مورد توجه پیروان آن حضرت نیز قرار گیرد.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه بیان دردهای جامعه مشکلی را رفع نخواهد کرد، ادامه داد: طبق گفته امام خمینی(ره) جامعه اسلامی می‌تواند هر اقدامی غیر ممکنی را ممکن سازد اما برای انجام آن اقدام باید همه ظرفیت‌ها استفاده شوند و در این راستا باید همت بلندی داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: راه رسیدن به خداوند و سرچشمه خوبی‌ها باز است و ما باید بستری در جامعه اسلامی ایجاد کنیم که هر فرد به حق خودش برسد.

آیت‌الله علوی گرگانی دانشگاه‌های علمی کاربردی را دانشگاهی کارآمد برای دولت خواند و ابراز کرد: در این دانشگاه هزینه‌های بیهوده خرج نمی‌شود و این امر سبب همیاری این دانشگاه با دولت خواهد شد.

وی بر مسئله تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها تاکید و عنوان کرد: این مسئله باید در دانشگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد زیرا دانشگاه نقش مهمی در تربیت پدران و مادران جامعه دارد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: افراد با غیرت در جامعه اسلامی به خانواده و ناموس خود حساس هستند و این حساسیت باید در بخش‌های مختلف جامعه دیده شود و بنده به مسئولین نظام این امر را بسیار تاکید کرده‌ام.

انتهای پیام/78016/ل40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها