امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10837
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 166
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمود احمدی‌نژاد امروز در مراسم افتتاح سه پروژه ملی شرکت ارتباطات زیر ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمود احمدی‌نژاد امروز در مراسم افتتاح سه پروژه ملی شرکت ارتباطات زیر ساخت اظهار داشت: هر چه ارتباطات بزرگتر باشد انسان به هدف نهایی خلقت بشر نزدیک‌تر می‌شود.

رئیس جمهوری ایران افزود: امروز این سه پروژه ملی را با نام کسی که هستی برای او خلق شده و انسان برای او به دنیا آمده و انشاء‌الله نیز به او خواهیم رسید، حضرت مهدی (عج) افتتاح خواهیم کرد.

وی ادامه داد: بعضی از ماه‌ها و روزها در سال ویژگی‌های خاصی دارند و اتفاقاتی که در خردادماه در ایران افتاده در عرصه جهانی تحولات زیادی خواهد داشت.

احمدی‌نژاد با بیان اتفاقات خردادماه گفت: حرکت امام خمینی (ره) در نیمه خرداد آغاز شد و ایشان فرمودند انتظار فرج از نیمه خرداد کشم و همچنین در نیمه خرداد ماه به آسمان پر کشیدند.

رئیس جمهوری ایران ادامه داد: همچنین خرمشهر عزیز در خرداد ماه آزاد شد و به آغوش ایران بازگشت و جنوب لبنان در خرداد ماه در جنگ سنگین تحمیلی علیه ملت لبنان پیروز شد.

وی گفت: همه این مناسبت‌ها را به ملت ایران، لبنان، سوریه، اردن، مصر، تونس و لیبی تبریک می‌گویم.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: پیام حوادث خرداد راه روشن آینده و راه ساختن جهانی عاری از ظلم و ستم و استکبار و سرشار از مهربانی، عدالت و کرامت که انسان‌ها را ترسیم می‌کند.

احمدی‌نژاد گفت: امیدوارم با تفاهم ملی، انتخابات آزاد، رعایت حقوق مردم و کنار گذاشتن سلاح در سوریه شاهد برقراری آرامش، همبستگی و بازسازی سوریه باشیم.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش ارتباطات در تعالی انسان گفت: از اینکه بار دیگر پس از جشنواره فناوری اطلاعات و ارتباطات توفیق حضور در جمع وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را دارم خوشحالم.

وی ادامه داد: خدا انسان را خلق کرده که به مقامات بالا برسد.

احمدی‌نژاد گفت: خداوند استعدادهای زیادی در انسان قرار داده و انسان باید این استعدادها را شکوفا کند و آنقدر بزرگ شود که تجلی صفات خدا باشد.

وی گفت: باید انسان آنقدر بزرگ شود که اراده انسان در طول اراده خدا باشد و خدا در طول هستی حاکم شود زیرا خدا گفته هر چه در آسمان و زمین است را مسخر شما قرار دادیم.

وی ادامه داد: بستر خلق انسان چیست؟ در یک کلمه ارتباط با خداست، باید ریسمانی که متصل به خدا است را بگیریم و صعود کنیم که این بستر معنوی است اما بستر مادی و عینی، ارتباطات و اطلاعات است.

رئیس جمهوری ایران افزود: ویژگی‌های ذاتی انسان زمانی بروز پیدا می‌کند که در ارتباط با دیگران است انسانی که تک و تنها در مریخ زندگی می‌کند هیچ صفتی در او بارز نمی‌شود. همچنین انسانی که هیچ دانشی ندارد نیز صفات او معنا پیدا نمی‌کند.

احمدی‌نژاد افزود: اطلاعات یک کانال تنظیم کننده دانش بشری است. هر چه اطلاعات بیشتر  فرصت برای انسان شدن بیشتر است و در صورت قرآن تماما توصیه به دانش، معرفت و ارتباط با دیگران است.

رئیس جمهوری ایران افزود: حال این پرسش مطرح می‌شود که انسان که خیلی محدود است چطور می‌‌تواند بر جهان مسلط شود و با تمام کرات مسلط شود که این همان مفهوم اصل ارتباط است.

وی خاطرنشان کرد: البته مفهوم بالاتری نیز از ارتباط وجود دارد و آن این است که اگر انسان تجلی کامل خدا شود همه جا خواهد بود. مثل خدا و امام که همه جا هستند.

وی تأکید کرد: مغز انسان هر چقدر هم که گنجایش داشته باشد باز هم محدود است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فناوری‌های نوین اظهار داشت: کاری نداریم که فلان فناوری را وزارت دفاع فلان کشور ابداع کرده بلکه فناوری دستاورد بشری است.

وی گفت: انرژی هسته‌ای و الکتریسیته را هر که کشف کرده یا حلقه دانش‌های رو هم جمع شده را وصل کرده ارث پدری‌اش نیست، ما تمام بشریت است و همه باید از آن استفاده کنند و ربطی ندارد که چه کسی فناوری را پایه‌گذاری کرده است.

رئیس جمهوری ایران افزود: کاری نداریم که فلان فناوری را فلان دولت برای سلطه انسان ابداع کرده انسان باید از آن استفاده کند و البته زیر سلطه نرود.

وی گفت: هم‌اکنون فناوری‌های نوین به شدت در حال توسعه هستند و تقریبا توسعه آن‌ها از اراده خاص مراکز تصمیم‌گیری خارج شد است.

وی همچنین با اشاره به پیشنهاد ایران برای خروج مدیریت اینترنت از دست آمریکا گفت: کار جدیدی که مسئولان فناوری اطلاعات ایران شروع کردند در رابطه با اینکه چرا مرکز کنترل شبکه جهانی دست یک کشور است اتفاق خوبی است و این امر در آینده اتفاق خواهد افتاد.

رئیس جمهوری ایران گفت: اینکه فکر کنیم اگر ارتباطات را محدود کنیم آدم‌ها حفظ خواهند شد غلط است نباید بترسیم که یک موج بیاید و همه را ببرد. اگر اینگونه فکر کنیم باید در خودمان شک کنیم.

احمدی‌نژاد ادامه داد: در این صورت باید از خود بپرسیم که از کدام اندیشه می‌ترسیم؟ و کدام منطق می‌‌تواند بالاتر از حق و حقیقت ناب اسلام باشد.

احمدی‌نژاد گفت: جامعه بشریت به سمت اطلاعات نامحدود و دسترسی به اطلاعات نامحدود در حرکت است.

رئیس جمهوری ایران ادامه داد: باید اصل عدالت را با استدلال بپذیریم و نباید بترسیم که با چند کتاب و یک برنامه تلویزیونی در فلان شبکه اعتقاد مردم عوض شود.

وی گفت: ما ایرانی هستیم و هر نقطه آرمانی که برای ایران فرض کنیم، رسیدن به آن آرمان باید با تکیه بر داشته‌ها و سرمایه‌های ایران باشد، از جغرافیا گرفته تا انسان.

رئیس جمهوری ایران افزود: اگر ما به همین معادن که داریم تکیه کنیم دیگر چه چیز را می‌خواهند تحریم کنند.

وی تأکید کرد: البته نمی‌گویم که با دنیا جنگ داشته باشیم بلکه ما پرچمدار صلحیم.

رئیس جمهوری ایران در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: باید از مسیر ارتباطات اطلاعات و ترانزیت کالا استفاده بهینه کنیم که یکی از آن‌ها خطوط هوایی است. اگر تمام خطوط هوایی، مخابرات، گاز و جاده از ایران بگذرد تصور کنید چه امنیت و اعتباری برای ایران دارد.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: اما بعضی این‌ها را نمی‌فهمند. این در حالی است که ایرانی‌ها هر چقدر که بیشتر ارتباط داشته باشند به نفعشان است زیرا یک ملت برون‌گرا هستند و در بیش از 120 سفر به کشورهای دیگر هر جا که اثری از ایرانی‌ها بود یک اثر فرهنگی بود.

وی گفت: بعضی‌ها ملت را بسیار کوچک می‌پندارند زیرا خودشان کوچک هستند. در مورد اسلام نیز ایرانی‌ها حقیقت اسلام را گرفتند، اگر می‌خواستیم اخلاقیات و تعصبات اسلام را بگیریم، الان مثل بعضی‌ها هیچی نداشتیم که سر برادر مسلمان را جلوی دوربین بین‌المللی می‌برد و می‌گوید الله اکبر. در نقطه مقابل الله اکبر ایستاده و می‌گوید الله اکبر.

رئیس جمهوری ایران گفت: ببینید که کشور مدنظر، چطور جهانی تصمیم‌گیری می‌کند. اخیر در شورای انقلاب فرهنگی اطلاع دادند که همان کشور تصمیم دارد 100 هزار دانشجو به آسیا بفرستد: از این تعداد اگر نصفی نیز آسیب ببینند مابقی مأموریت خود را انجام می‌دهند.

رئیس جمهوری ایران خطاب به مدیران اطلاعات و فناوری ارتباطات گفت: این پروژه‌‌هایی که امروز افتتاح شد باید توسعه و افزایش ظرفیت پیدا بکند و آدم‌های کوچک را از سر راه بردارید.

وی گفت: نخست وزیر فلان کشور می‌خواست از بالای سر ایران عبور کند گفتند نمی‌شود. گفتیم این پروتکل جهانی است چرا اجازه عبور نمی‌دهید.

وی ادامه داد: باید مسیر باز شود و بیاید از این رد شوند درآمدش را هم نمی‌خواهیم همه چیز که اقتصادی نیست هر چند که درآمد نیز دارد.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: کشورداری در ایران باید نگاهش فرا مادی، فرا حزبی، فرا پول، فرا سیاسی و فرا اقتصادی باشد.

احمدی‌نژاد گفت: در هر موضوع انسانی و پیشرفت باید قله را هدف‌گذاری کنیم. پیش بینی می‌کنم روزی را که ایران مرز دانش در خیلی از امور شود. 

وی ادامه داد: یک روز می‌خواستم در کشور یک فشنگ معمولی بسازند عزا گرفته بودند الان موشک می‌سازند.

رئیس جمهوری ایران گفت: معنی این حرف این نیست که از تجربیات دیگران استفاده نمی‌کنیم اما نقطه تکیه باید موجودیت خودمان باشد.

احمدی‌نژاد با اشاره به اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: حدود 15 تا 20 سال پیش در شهرستان می‌خواستیم صفر را بگیریم (تماس خارج شهری) نمی‌شد. هم‌اکنون بیش از 100 میلیون سیم کارت در دست مردم است ما هم یک نوه یک ساله داریم که با گوشی الو الو می‌کند.

وی ادامه داد: این ها از تلاش‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که من به آن همان وزارت مخابرات می‌گویم؛ برایم راحت‌تر است.

رئیس جمهوری ایران همچنین یک سفارش به مدیران شرکت ارتباطات زیر ساخت نیز کرد و گفت: باید در همه چیز پیشتاز باشید از جمله ساماندهی نیروی انسانی 8 هزار نیرو دارید که باید پایشان را محکم کنید.

وی ادامه داد: به صراحت اعلام می‌کنم برخی دستگاه‌ها پایش را از گلیمشان دراز‌تر کرده‌اند در حالیکه حق دخالت ندارند.

وی گفت: شرکت ارتباطات زیر ساخت یک شرکت است و طبق ماده 126 قانون اساسی نحوه عقد قرارداد با پرسنل دست خودش است.

رئیس جمهوری ایران گفت: من با برخی از مدیران وزارت ارتباطات از جمله آقای خسروی مدیرعامل شرکت زیر ساخت آشنا هستم. شما از نیروهای انقلابی هستید و تا حدودی احمدی‌نژادی هستید.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها