امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108375
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۴۸
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری عضو مجلس خبرگان رهبری در حاشیه اجلاس خبرگان و در پاسخ به ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری عضو مجلس خبرگان رهبری در حاشیه اجلاس خبرگان و در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره دغدغه‌های فرهنگی اعضای خبرگان به دولت اظهارداشت: نظر به اینکه انقلاب ما صبغه فرهنگی دارد بنابراین باید مسائل فرهنگی در اولویت قرار گیرد لذا آقایان در این زمینه دغدغه‌هایی را مطرح کردند.
آیت‌الله مجتهد شبستری با اشاره به نامگذاری سال به نام فرهنگ و مدیریت جهادی از سوی رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: نگاه مجلس خبرگان بر روی مسائل فرهنگی دارای حساسیت است چرا که از یک طرف استکبار جهانی وسایلی همچون ماهواره در اختیار مردم می‌گذارد و درصدد تخریب ارزش‌های اسلامی و ترویج فرهنگ ابتذال است.
عضو مجلس خبرگان رهبری بر همین اساس تأکید کرد: چنانکه از سوی مسئولان به این مسئله عنایت خاصی نشود قطعاً جوانان ما به سوی لاابالی‌گری و بی‌دینی سوق داده می‌شوند لذا آقایان در مسائل فرهنگی تأکید داشتند.
وی افزود: البته مسائل اقتصادی و سیاسی دارای اهمیت است اما وظیفه روحانیت اساساً نهی ازامر به معروف و نهی از منکر است بیشتر بر روی مسائل فرهنگی تأکید داشتند و فردا خدمت مقام معظم رهبری نیز این گزارش‌ها مطرح خواهد شد و ایشان نیز بر این مسائل تأکید خواهند داشت.
آیت‌الله مجتهد شبستری درباره ریاست مجلس خبرگان پس از اجلاس شانزدهم گفت: از نظر آیین‌نامه در صورت عدم حضور رئیس مجلس، نایب رئیس اول و دوم حضور دارند که مجلس خبرگان را اداره خواهند کرد لذا در شرایط فعلی آیت‌الله مهدوی کنی، نیز آیت‌الله هاشمی شاهرودی نایب رئیس اول مجلس خبرگان را اداره کردند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها