امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108376
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۴۸
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام و المسلمین علی فلاحیان در نطق قبل از دستور خود پیرامون نفش مشارکت عمومی ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام و المسلمین علی فلاحیان در نطق قبل از دستور خود پیرامون نفش مشارکت عمومی مردم در حکومت و نظام اسلامی سخن گفت و ابرازداشت: «وجوب مشارکت مردم در امر استقرار و استمرار حاکمیت براساس مبانی دینی ما مسلّم است».
وی در ادامه گفت: «ملاک بودن رأی اکثریت در اسلام در قالب بیعت، به مشارکت و رأی مردم اعتبار می‌بخشد، لذا لازم است در محافل علمی؛ به ویژه مجلس خبرگان با استناد به آیات و روایات جلوی تشویش اذهانی از سوی معاندین را بگیریم».
حجت‌الاسلام و المسلمین فلاحیان همچنین افزود: «یکی از مسائلی که باید مورد توجه جدی قرار گیرد، جنگ روانی دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی است که نیازمند هوشیاری و اتخاذ تدابیر مناسب در راستای مبارزه با گروهک‌های دست پرورده دشمنان می‌باشد».
نکته دیگری از سوی این عضو مجلس خبرگان، مورد بحث قرار گرفت، مقوله فرهنگ و ضرورت تربیت نیروهای متخصص برای پاسخگویی به شبهات و مبارزه علیه تهاجم فرهنگی بود وی در این راستا تصریح کرد: «مراکز علمی و فرهنگی همچون حوزه‌های علمیه و سازمان‌های متولی امر فرهنگ باید با برنامه‌ریزی دقیق از بروز برخی از ناهنجاری‌ها جلوگیری نمایند».
وی در پایان پیشنهاد داد: «مسأله فرهنگ از چنان اهمیتی برخوردار است که می‌طلبد با تأسیس دانشگاه و استفاده از ظرفیت دانشگاه‌های موجود به تربیت نیروی متخصص و کاردان همت بگماریم».
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها