امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۵:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108380
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۴۸
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله سید‌احمد خاتمی عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، در پایان شانزدهمین اجلاس ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله سید‌احمد خاتمی عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، در پایان شانزدهمین اجلاس مجلس خبرگان با حضور در جمع خبرنگاران و با اشاره به آخرین تحولات بین‌المللی و داخلی اظهارداشت: بر اثر صبر، ظفر برای مردم فلسطین حاضر شده است و در این 7 هفته موفقیت مقاومت را شاهد بودیم.
وی افزود: بشریت باید به این واقعیت رسیده باشد که اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود و دیدیم که در عرصه جنگ به هیچ یک از قوانین انسانی پایبند نبودند.
عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دنیا با یک رژیم وحشی مواجه است، تصریح‌کرد: رژیم صهیونیستی تهدیدی برای امنیت بشر است، همچنین چهره آمریکا هم که شعار دموکراسی و حقوق بشر می‌دهد نمایان شد.
آیت‌الله خاتمی خاطرنشان کرد: آمریکا در این 7 هفته جنگ غزه نشان داد که به بدیهی‌ترین اصول حقوق بشر هم پایبند نیست.
وی درباره اداره جلسه خبرگان رهبری گفت: آیت‌الله هاشمی شاهرودی در نبود آیت‌الله مهدوی کنی که به دلیل کسالت حضور نداشتند به خوبی مجلس را اداره کردند.
عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان با اشاره به بیانیه پایانی شانزدهمین اجلاس خبرگان رهبری گفت: این بیانیه عمدتاً محورهای فرهنگی، سیاسی و مطالباتی بود که نمایندگان داشتند.
آیت‌الله خاتمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مهمترین خواسته مجلس خبرگان از دولت چیست؟ بیان داشت: مهمترین خواسته خبرگان عمل به رهنمودهای رهبری و به خصوص 15 توصیه‌ای است که ایشان به هیأت دولت داشتند است و خوشبختانه رئیس‌جمهوری سفارش به اجرایی کردن این منویات کرده‌اند.
آیت‌الله خاتمی در خصوص انتخابات هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، گفت: هیأت رئیسه و کمیسیون‌ها دو ساله است و اسفند ماه آینده به پایان می‌رسد.
وی افزود: طرحی دو فوریتی مطرح شده بود و تصویب نشد که در آن طرح آمده بود مثلا چون یک سال دیگر از خبرگان رهبری باقی می‌ماند فایده ندارد انتخابات را تجدید کنیم که دو فوریت آن تصویب نشد اما اگر این طرح تصویب شود نیاز به تجدید انتخابات اسفند‌ 93 نخواهیم داشت اما اگر تصویب نشود اسفند امسال انتخابات هیأت رئیسه و کمیسیون‌ها تصویب می‌شود.
عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان ادامه داد: این طرح در اجلاس آینده مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وی درباره مطرح شدن شرط سنی برای کاندیداتوری برای مجلس خبرگان گفت: در آئین‌نامه چیزی نیامده است ولی کارآیی داشتن یک اصل است، سن ملاک نیست، ملاک کارآیی است و آنچه که گفته شده است توان انجام وظیفه است چه بسا داریم افرادی که بیش از 90 سال دارند اما در جلسات فعال هستند و موضوعی نه در خبرگان و نه در شورای نگهبان در این مورد نداشته‌ایم.
آیت‌الله خاتمی در مورد اینکه آیا درباره محدودیت اینترنت در جلسات خبرگان بحثی صورت گرفته است یا خیر گفت: شاید در نطق‌ها به این مسئله اشاره شده باشد اما مفصل نبوده است، خبرگان در این مورد تصمیم‌گیرنده نیستند اما در رابطه با مفاسد فرهنگی به صورت مفصل بحث شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها