امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108386
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه در آتش سوزی جنگل‌ها و اراضی طبیعی کشور عمدی در کار است، اظهار داشت: البته در این ...

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه در آتش سوزی جنگل‌ها و اراضی طبیعی کشور عمدی در کار است، اظهار داشت: البته در این میان عوامل دیگری نیز از جمله سهل‌انگاری شهروندان نیز مؤثر بوده است.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر ضرورت ارتقای سطح آموزش مردم توسط سازمان محیط زیست، ادامه داد: متأسفانه هرساله بخش قابل توجهی از اموال و منابع ملی و طبیعی کشور دچار خسران و زیان می‌شود.

وی یادآور شد: معمولا یک سال بعد از اینکه بخشی از اراضی طبیعی کشور دچار حریق می‌شود، تغییر کاربری‌ها در آن منطقه به وضوح مشاهده می‌شود؛ این خود دلیلی قانع کننده بر این امر است که بخشی از‌ آتش‌سوزی‌ها توسط افراد سودجو به شکل عمدی صورت می‌گیرد.

این عضو فراکسیون محیط زیست مجلس همچنین گفت: با توجه به اینکه هرساله میلیاردها تومان از اموال دولت و منابع ملی بر اثر آتش‌سوزی از بین می‌رود اما سازمان محیط زیست و منابع طبیعی کشور از کوچکترین ابزار برای مقابله با این تهدید استفاده نمی‌کنند.

لاهوتی با بیان اینکه برای جلوگیری از خسارات این چنینی قوانین لازم وجود دارد، ابراز داشت: این در حالی است که متاسفانه رغبتی در سازمان محیط زیست برای استفاده از قانون وجود ندارد.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس در ادامه سخنان خود افزود: سازمان محیط زیست عادت کرده است که در برابر بروز مخاطرات در منابع طبیعی و منابع ملی کشور فقط اعتراض کند.

لاهوتی ادامه داد: رئیس سازمان محیط زیست از آنجایی به عنوان معاون رئیس جمهور مطرح است که می‌تواند از ابزارهای مختلفی برای مقابله با تخلفات استفاده کند و این قدرت برخورد را در اختیار دارد اما سوال اینجاست که چرا این سازمان کوتاهی می‌کند.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس ضمن ابراز تأسف از اینکه در سال جاری 1000 هکتار از اراضی استان‌های شمالی طعمه حریق شده است، گفت: آیا وظیفه سازمان محیط زیست این است که فقط بگوید یک فاجعه رخ داده است؟

وی با تأکید بر ضرورت استفاده سازمان محیط زیست از ابزارهای قانونی برای مقابله با تخلفات، خاطرنشان کرد: متاسفانه برخوردی از سوی سازمان محیط زیست با متخلفان صورت نمی‌گیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها