امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108389
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رباتیک به سرعت در حال تغییر و پیشرفت است؛ برخی ربات‌ها می‌توانند در مبلمان خانه استفاده

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رباتیک به سرعت در حال تغییر و پیشرفت است؛ برخی ربات‌ها می‌توانند در مبلمان خانه استفاده شوند و زندگی را برای افرادی که مبتلا به اختلالات حرکتی هستند، آسان کنند.

(Roombot) رومبوت شامل گلوله‌های مدولار است و به صورت فعال و غیر فعال در مبلمان به کار رفته است؛ این گلوله‌های رباتی می‌توانند در ساخت مبلمان خانه استفاده شوند مانند میز چایخوری یا صندلی.

این پروژه به وسیله NCCR in Robotics در سوئیس طراحی شده است؛ این ربات‌ها مانند بلوک‌های ساختمانی روی هم قرار می‌گیرند یعنی چند ماژول رباتیک ساده که می‌توانند متصل و جدا شوند و قابل حرکت و قابل تغییر شکل هستند؛ بعد از متصل شدن، ربات‌ها فعال می‌شوند و حرکت می‌کنند.

افراد مبتلا به معلولیت‌های حرکتی می‌توانند از این مبلمان رباتیک استفاده کنند؛ طراحان به منظور کمک به افراد مسن و معلولین این پروژه را ارائه داده‌اند زیرا این ربات‌ها می‌توانند در حالت نشسته یا ایستاده حتی برداشتن اشیا یا حرکت کردن به بیماران کمک کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها