امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10839
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 104
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از اُویل پرایس، دولت پاکستان در اقدامی عجیب به کارمندان خود اعلام کرد که به منظور خنک شدن و تحمل گرمای ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از اُویل پرایس، دولت پاکستان در اقدامی عجیب به کارمندان خود اعلام کرد که به منظور خنک شدن و تحمل گرمای ناشی از خاموشی تهویه‌های ادارات دولتی، از این پس نباید جوراب بپوشند.

بر اساس این گزارش، به کارکنان دولت پاکستان گفته شده است که پس از این نمی‌توانند در محل کار خود جوراب به پا کنند. این دستور در راستای تلاش برای خنک کردن کارمندان در زمانی‌که تهویه‌های ادارات خاموش است و دمای روزانه هوا به بیش از 40 سانتی‌گراد افزایش می‌یابد، ابلاغ شده است.

دستگاه‌های تهویه هوا در تمامی ساختمان‌ها دولتی پاکستان به منظور کاهش فشار بر شبکه برق این کشور خاموش است. پاکستان با مشکل خاموشی‌های دائم بیش از 20 ساعت در روز روبرو است.

سخنگوی دولت پاکستان اعلام کرد: تا زمانی که بهبود قابل‌توجهی در وضعیت انرژی پاکستان صورت نگیرد، ادارات دولتی از تهویه هوا استفاده نخواهند کرد.

درحال حاضر پاکستان از بیکاری بالا، فقر و اقتصاد ضعیف رنج می‌برد و کمبود نیروی برق برخی از صنایع مصرف‌کننده برق این کشور را از پای درآورده است که سبب از دست رفتن صدها هزار فرصت شغلی می‌شود. کمبود نیروی برق حتی به کاهش استاندار زندگی بسیاری از خانواده‌ها منجر شده است.

وزرای آب و برق پاکستان تایید کرده‌اند که مطلقاً هیچ راهی برای پایان دادن به خاموشی ها به جز افزایش قیمت انرژی وجود ندارد.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها