امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۹:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108392
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سومین کنفرانس مددکاری اجتماعی با عنوان « امور اجتماعی در برنامه ششم توسعه» که با حضور

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سومین کنفرانس مددکاری اجتماعی با عنوان « امور اجتماعی در برنامه ششم توسعه» که با حضور ابوالحسن فیروزآبادی، قائم مقام وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی، حجت الاسلام میثم امرودی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران و سید حسن موسوی چلک، رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران برگزار شد.
 
حسین انواری در این کنفرانس گفت: در حال حاضر بیش از یک میلیون زن سرپرست خانوار تحت پوشش حمایت های کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند و از خدمات مختلف این نهاد استفاده می‌کنند.

وی افزود: در برنامه پنجم توسعه مباحث مختلفی پیرامون حوزه های اجتماعی مطرح شده اما این برنامه ها آنطور که باید اجرایی نشده است.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به مشکلات زنان سرپرست خانوار خاطرنشان کرد: زنان سرپرست خانوار کشور غیر از درگیر بودن با مشکل فقر مادی، درگیر معضلاتی از قبیل فقر فرهنگی، عدم نشاط و آسیبهای عاطفی مواجه هستند که باید برای حل اینگونه مشکلات آنها نیز برنامه ریزی شود.

عضو شورای مرکزی کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار کرد: در داخل خانواده ها شاهد پدیده ای هستیم که اگر به آن توجه نشود کم کم و در گذر زمان تبدیل به بحران خواهد شد.

انواری با بیان اینکه «کمیته امداد هم اکنون قشرهای مختلفی از جامعه را تحت حمایت خود قرار داده است» گفت: بیماران خاص و صعب العلاج، سالمندان و همچنین زنان سرپرست خانوار و کودکان بی سرپرست از جمله افرادی هستند که در طول سال از خدمات مجموعه امداد استفاده می کنند.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) با تأکید بر اینکه باید بسته های حمایتی را برای ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار هماهنگ کنیم اذعان کرد: در این زمینه باید مجلس شورای اسلامی و همچنین دولت تمهیداتی را در نظر بگیرد.

وی خواستار راه اندازی صندوقی برای ارائه حمایت های بیشتر به زنان سرپرست خانوار از سوی مجلس شورای اسلامی شد و تصریح کرد: انتظار داریم نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به راه اندازی صندوقی برای ارائه کمک های بیشتر به زنان سرپرست خانوار اقدام کرده و مقدمات راه اندازی این صندوق را فراهم کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها