امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108396
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ایلام، عبدالمالک شنبه‌زاده صبح امروز در شورای وقف استان ایلام اظهار داشت: این تعداد امامزاده با عنایت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ایلام، عبدالمالک شنبه‌زاده صبح امروز در شورای وقف استان ایلام اظهار داشت: این تعداد امامزاده با عنایت به نوع بنای آنها در این فهرست جای گرفته‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام گفت: بنای امامزاده سیدابراهیم در زرین‌آباد دهلران مربوط به دوران سلجوقیان است که طرح مطالعه گسترش این امامزاده توسط میراث فرهنگی استان ایلام اجرایی شده است که نیاز به حمایت مالی برای این طرح است.

وی افزود: بنای امامزاده پیرمحمد در آبدانان مربوط به قرن هفتم هجری بوده که طرح مطالعه و ساماندهی این امامزاده در حال اجرا است.

این مسئول اضافه کرد: بنای امامزاده مهدی صالح در ماژین نیز مربوط به دوران ایلخانی است که مورد عنایت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام قرار دارد.

وی ادامه داد: با عنایت به بناهای تاریخی فراوانی که در استان ایلام وجود دارد ارائه خدمات به همه این بناها با عنایت به محدودیت‌های اعتباری امکان‌پذیر نیست و شاید در بیشتر موارد کفاف همه بناهای تاریخی نبوده و قابل رسیدگی نیست.

این مسئول اضافه کرد: انتظار می‌رود امامزادگانی که طرح شدند با اعتبارات ویژه‌ای که مد نظر است ساماندهی، مرمت و نوسازی شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام گفت: امامزاده ابراهیم قتال در شهرستان دهلران نیز از حیث درآمد دومین امامزاده در استان ایلام است که از جاده اصلی 13 کیلومتر فاصله داشته و فاقد آب شرب است.

وی ادامه داد: از محل اعتبارات سال 92 اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام یک میلیارد ریال در این امامزاده هزینه کرده است و تاکنون 8 کیلومتر از راه این امامزاده ایجاد شده است.
انتهای پیام/2246/الف20/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها