امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108397
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، مهدی میزبان پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روستای تاریخی میمند کرمان دارای 250 ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، مهدی میزبان پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روستای تاریخی میمند کرمان دارای 250 خانوار عشایری تحت عنوان ایل و طایفه میمندی است.

وی افزود: با توجه به شرایط تاریخی روستای میمند، عشایر ساکن در این منطقه سه دوره کوچ دارند که از جاذبه‌های گردشگری شاخص استان، ملی و بین‌المللی محسوب می‌شود.

میزبان با اشاره به اینکه کوچ عشایر میمند به عنوان میراث معنوی استان کرمان در حال ثبت در یونسکو است، تصریح کرد: هر نوع مطالعه و برنامه‌ریزی و فعال کردن گردشگری عشایر بومی میمند باید با مشارکت عشایر صورت گیرد.

مدیرکل دفتر مطالعات سازمان امور عشایر گفت: متاسفانه در حال حاضر برای گردشگری عشایر میمند در حال ارائه الگوهایی هستند که مطابق با زندگی عشایر نیست.

وی خاطرنشان کرد: هرگونه ارائه الگوی گردشگری و سکونتگاهی عشایر باید با مشارکت و محوریت حضور و فعالیت عشایر آن منطقه باشد تا عشایر پایدار باشند. 

میزبان اظهار داشت: تنها در صورت حفظ هویت واقعی عشایر است که می‌توان به منطقه کمک کرد و زمینه اقتصادی و گردشگری آن فعال باشد.

انتهای پیام/80017/غ20/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها