امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108408
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، علی جنتی شب گذشته در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری، اظهار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، علی جنتی شب گذشته در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری، اظهار داشت: یکی از اقدامات معاونت مطبوعاتی رسیدگی به پرونده‌های درخواست صدور مجوز نشریات بود که در برخی موارد این پرونده‌ها از چندین سال قبل بی نتیجه باقی مانده بودند و بالاخره در این دوره تکلیف آن‌ها روشن شد. نشریات تخصصی یکی از موارد مورد اهمیت در این مقطع بوده است.

وزیر ارشاد در ادامه با اشاره به فعالیت هیئت نظارت بر مطبوعات، گفت: در این مدت این شورا هر هفته تشکیل جلسه داده و عملا دوران شکوفایی را سپری می‌کند. به صورت فعال همه اعضا در این شورا حضور دارند. در حال حاضر بیش از 6000 نشریه و روزنامه در کشور دارای مجوز هستند.

وی با اشاره به مشکل پرداخت یارانه مطبوعات که پیش از این وجود داشت، گفت: یکی از مشکلاتی که قبل از این وجود داشت پرداخت یارانه مطبوعات بود. زمانی کاغذها با نرخ دولتی در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گرفت که در حال حاضر یارانه‌ها به صورت نقدی پرداخت می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا نحوه اختصاص یارانه‌های مطبوعات را عادلانه می‌داند، گفت: یارانه‌ها به صورت عادلانه توزیع می‌شود. این یارانه‌ها براساس ضوابطی پرداخت می‌شود که تمامی جزئیات آن در سایت ارشاد وجود دارد. قطعا یارانه روزنامه 48 صفحه‌ای با روزنامه 16 صفحه‌ای و یا روزنامه‌ای که تولید محتوا می‌کند با روزنامه که عموما برداشت از سایر رسانه‌هاست، یکسان نیست. تمامی جزئیات در این زمینه در سایت ارشاد موجود است.

وزیر ارشاد تاکید کرد نشریاتی که خود از منبعی متصل به دولت و یا بودجه‌های عمومی تغذیه می‌شوند، یارانه دریافت نمی‌کنند و گفت: روزنامه‌ای که با حمایت شهرداری منتشر می‌شود و یا روزنامه صدا و سیما به دلیل پشت گرمی به شهرداری و صدا و سیما یارانه دریافت نمی‌کند و قطعا تمرکز ما روی حمایت از بخش خصوصی فعال در این عرصه است.

جنتی شفاف سازی صورت گرفته در زمینه پرداخت یارانه‌های مطبوعات را کاری ارزشمند دانست.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها