امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۵:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10842
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 80
مردم این روزها به دنبال آن هستند تا از هزینه‌های زندگی خود بکاهند و به عبارت دیگر، در هزینه‌های روزمره صرفه‌جویی کنند. اما کارشناسان بر پایه یک ...

مردم این روزها به دنبال آن هستند تا از هزینه‌های زندگی خود بکاهند و به عبارت دیگر، در هزینه‌های روزمره صرفه‌جویی کنند. اما کارشناسان بر پایه یک مطالعه جدید به این نتیجه رسیده‌اند که تلفن‌همراه می‌تواند بیشترین تاثیر را در جریان این قبیل صرفه‌جویی‌ها برجا بگذارد.

به گزارش فارس به نقل از دیلی‌فایننس، مرکز تحقیقاتی Harris Interactive با همکاری مرکز ClickSoftware که در زمینه ابزارهای مدیریت موبایلی فعالیت می‌کند مطالعه‌ای را در ماه آوریل سال جاری میلادی انجام داد که در پایان آن مشخص شد صاحبان گوشی‌های هوشمند با استفاده از این دستگاه کوچک جیبی در طول یک سال به‌طور میانگین 12 هزار دلار در هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کنند.

به گفته کارشناسان، نکته کلیدی در کاهش این هزینه‌ها استفاده از ابزارهای موبایلی است. گوشی‌های هوشمند به کاربران امکان می‌دهند تا در هر مکان و زمانی به بررسی پست الکترونیکی خود بپردازند یا جست‌وجوهای اینترنتی را انجام دهند. همچنین این دستگاه‌ها می‌توانند در زمان کاربران به میزان قابل ملاحظه‌ای صرفه‌جویی کنند.

طبق این بررسی، کاربرانی که از گوشی هوشمند برای بررسی پست الکترونیکی‌شان استفاده می‌کنند روزانه به‌طور میانگین 35 دقیقه در زمان خود صرفه‌جویی می‌کنند.

علاوه بر این، آن دسته از کاربرانی که این دستگاه الکترونیکی جیبی را برای گشت‌وگذارهای اینترنتی به کار می‌برند، روزی 33 دقیقه در زمان آن‌ها صرفه‌جویی می‌شود. علاوه بر این، آن‌هایی که با گوشی هوشمند خود سراغ وضعیت آب و هوایی می‌روند 17 دقیقه زمان صرفه‌جویی می‌کند، آن‌ها که از نقشه‌های الکترونیکی استفاده می‌کنند 24 دقیقه کمتر زمان هدر می‌دهند و کسانی که از تقویم‌های الکترونیکی موجود در گوشی هوشمند بهره می‌برند، به طور میانگین 23 دقیقه در زمان روزانه خود صرفه‌جویی می‌کنند.

باید توجه داشت که هر کاربر در طول روز از تمام ابزارهای یاد شده استفاده نمی‌کند. اما به طور میانگین استفاده از این ابزارها باعث می‌شود تا هر فرد در طول روز به کمک گوشی هوشمند 88 دقیقه در زمان خود صرفه‌جویی کند که این رقم در طول سال به 535 ساعت می‌رسد.

با توجه به اینکه میانگین درآمد در آمریکا ساعتی 22 دلار است، با توجه به اعداد و ارقام یاد شده این جریان معادل 11 هزار و 777 دلار در سال خواهد بود.

کارشناسان اعلام کردند که هر کاربر به طور میانگین 174 دلار برای گوشی هوشمند خود پرداخت می‌کند که این رقم 1.5 درصد منفعت مالی است که می‌تواند در طول سال به واسطه گوشی هوشمند کسب کند.

کاربران در طول سال به طور میانگین 1700 دلار برای استفاده از خدمات اطلاعاتی، ارسال پیامک و برقراری تماس‌ها پرداخت می‌کنند که با این وجود باز هم این اتفاق می‌تواند یک معامله مناسب باشد که در قبال پرداخت این هزینه، سالی 12 هزار دلار به نفع آن‌ها باشد.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها