امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108425
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
  به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمود گودرزی در گردهمایی معاونان تربیت بدنی و سلامت استانهای سراسر کشور که در ...

  به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمود گودرزی در گردهمایی معاونان تربیت بدنی و سلامت استانهای سراسر کشور که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد با اشاره به اینکه موضوع ورزش در آموزش و پرورش موضوع زیربنایی و پراهمیت است اظهار داشت: به عنوان یک عنصر تعلیم و تربیتی ورزش اثرات شگرفی در موضوع تعلیم و تربیت دارد.

وی افزود: به عنوان معلمان ورزش نقش مهمی در جهت غایی تعلیم و تربیت و انسان‌سازی دارید. ورزش زمینه مناسبی برای پی بردن به این مفهوم است.

گودرزی با بیان اینکه اگر آموزش و پرورش کارش را درست انجام دهد می‌تواند منشأ تحولات شگرفی باشد، خاطرنشان کرد: ورزش می‌تواند اصلی‌ترین شناخت را در شخصیت‌سازی برای انسان‌های متعالی، با اخلاق و متخصص فراهم کند.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: اگر بتوانیم در آموزش و پرورش به طور خاص ورزش و تربیت بدنی را با دو بعد تعلیم و تربیت و سالم‌سازی برای جوانان و نوجوانان منظور کنیم باعث جلوگیری از نارسایی‌های روحی و روانی می‌شود.

وی با بیان اینکه توسعه ورزش در آموزش و پرورش موجب توسعه ورزش در سنین بزرگسالی خواهد شد، تصریح کرد: اگر در آموزش و پرورش، ورزش رونق پیدا کند تمام جامعه از اثرات مفید آن بهره می‌برند.

گودرزی با اشاره به اینکه در گذشته در آموزش و پرورش آنچنان ورزش قهرمانی رونق داشت که بچه‌های تیم ملی در آموزشگاه‌ها بودند، گفت: در آن زمان در تیم ملی کشتی که 10 نفر حضور داشتند 4 نفر آنها دانش آموز بودند که نشان می‌دهد ورزش در ابعاد قهرمانی با حضور بچه‌های محصل تداوم داشته است.

وی ادامه داد: رویکرد در آموزش و پرورش رویکرد تعلیم و تربیت و ورزش همگانی است و نه رویکرد قهرمانی، مشروط بر اینکه برنامه استعدادیابی داشته باشیم تا به نتیجه برسیم.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه موضوع استعدادیابی در آموزش و پرورش می‌تواند زمینه بسیار خوبی برای تیم‌های ملی فراهم کند، اظهار کرد: اگر ورزش در عرصه‌های جهانی بخواهد عرض‌اندام کند حتماً این اتفاق باید از آموزش و پرورش شروع شود.

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم ورزش حرفه‌ای داشته باشیم این امکان در آموزش و پرورش محقق خواهد شد، خاطرنشان کرد: اگر آموزش‌های لازم در آموزش و پرورش داده شود تا آخر عمر به عنوان یک رفتار تداوم خواهد داشت و از ناراحتی‌هایی که بر اثر بی تحرکی وجود دارد جلوگیری خواهد شد.

گودرزی تصریح‌کرد: تکلیف، وظیفه، رسالت و مأموریت این است که مسئله ورزش و تربیت بدنی را در آموزش و پرورش رونق دهیم.

وی با بیان اینکه وظیفه ما به عنوان متولیان ورزش سیاست‌گذاری‌ و کمک به موضوع عملیات است، گفت: در موضوع سیاستگذاری‌ها وزیر آموزش و پرورش و معاون تربیت بدنی این وزارتخانه عضو شورای عالی ورزش هستند و می‌توانند مطالبه همیشگی را در این زمینه محقق کنند.

وی گفت: در موضوع عملیات باید کمک کنیم، فعالیت‌های تربیت بدنی آموزش و پرورش روان‌تر و موفق‌تر باشدو پشتیبانی‌های لجستیکی هم با توجه به کمبود منابع انجام می‌دهیم اما هیچ مشکلی برای کمک و حمایت‌های مادی وجود ندارد.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به پیشنهاد یکی از معاونان تربیت‌بدنی و سلامت استانها خاطرنشان کرد: در خصوص برگزاری مسابقات ملی در رده نونهالان و نوجوانان توسط آموزش و پرورش مشکلی وجود ندارد اما پیشنهاد آن از طریق معاونت تربیت بدنی آموزش و پرورش ارائه شود تا با آن موافقت کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار