امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۶:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108430
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری فرانسه، منابع امنیتی سومالی و غربی امروز چهارشنبه اعلام کردند که به احتمال قوی «احمد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری فرانسه، منابع امنیتی سومالی و غربی امروز چهارشنبه اعلام کردند که به احتمال قوی «احمد عبدی غودانی» فرمانده کل گروه تروریستی «الشباب» در حمله هوایی آمریکا که از چند روز قبل در سومالی آغاز شده است، کشته شد.

یک منبع امنیتی سومالی که خواست نامش فاش نشود، گفت: احمد عبدی در پی این حمله هوایی که از دوشنبه شب گذشته آغاز شده است، به احتمال قوی کشته شد هرچند انجام تحقیقات برای حصول اطمینان از کشته شدن وی سخت است.

یک مسئول بلندپایه نیروهای امنیتی سومالی نیز به خبرگزاری فرانسه گفته که «گودانی به احتمال قوی کشته شد اما همچنان به تحقیقات و ارزیابی اوضاع ادامه می دهیم».

به گفته این مسئول بلندپایه امنیتی، شورشیان الشباب در حال تعیین جایگزین برای «گودانی» هستند.

وی در ادامه افزود: گروه الشباب تاکنون درباره کشته شدن گودانی سکوت پیشه کرده است و درباره جزئیات حمله هوایی آمریکا اظهارنظر نکرد.

وزارت دفاع آمریکا تائید کرده است که «احمد عبدی غودانی»، رهبر گروه تروریستی الشباب را در سومالی هدف حمله هوایی قرار داده است.

پنتاگون می گوید که کماندوهای آمریکایی نیز در این عملیات شرکت داشته اند. هنوز معلوم نیست که احمد عبدی گودان در این حمله کشته شده باشد.

احمد عبدی گودانی که به «مختار أبو الزبیر» نیز شهرت دارد، اهل سومالی‌ است.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها