امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108433
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه آمریکایی «هیل» از  درخواست دموکرات‌ها از اوباما برای ارسال «سلاح‌های مرگبار» به اوکراین خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه آمریکایی «هیل» از  درخواست دموکرات‌ها از اوباما برای ارسال «سلاح‌های مرگبار» به اوکراین خبر داد.

دولت اوباما با وجود درخواست‌های دولت کی‌یف، برای اعطای «کمک‌های کشنده» محتاط بوده و گفته که «راه حل نظامی» برای حل این بحران وجود ندارد.

جمهوری‌خواهان از مدت‌ها قبل از اوباما اتخاذ مواضع سخت‌تر را خواسته‌اند اما اکنون شاهد فشار اعضای هم حزبی رئیس‌جمهور هستیم.

در همین ارتباط، آدام اسمیت نماینده دموکرات مجلس نمایندگان و عضو ارشد کمیته امور مسلح این مجلس گفت: ما کمک‌های غیرکشنده و مرگبار به اوکراین رساندیم و من فکر می‌کنم باید سطح این کمک‌ها را بالا ببریم تا آنها قادر به مقابله با حملات نظامی روسیه باشند و هرگونه پیشروی در اوکراین را بازحمت و دردناک کنند.»

از سوی دیگر «کارل لوین» رئیس کمیته امور مسلح سنا(عضو دموکرات) هم نظر مشابه ایراد کرده و گفت: «باید به اوکراینی اجازه داشتن سلاح‌های کشنده و مرگبار بدهیم؛ سلاح‌هایی که بسیار حساس بوده اما به منظور اقدامات تدافعی هستند.»

این درخواست‌ها در حالی مطرح می‌شود که اوباما با سفر به استونی و کشورهای حوزه دریای بالتیک بسر می‌برد و قرار است از آنجا به ولز سفر و در نشست سران ناتو شرکت کند؛ نشتی که یکی از محوری‌ترین دستور کار آن، اوکراین و روسیه است.

پیش از این سفر رئیس‌جمهور استونی خواستار کمک ناتو برای رفع نگرانی‌های امنیتی ناشی از اقدامات روسیه شده بود.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در واکنش به انتقادات از مواضع اوباما گفت: رئیس‌جمهور صراحتا تاکید کرده که حل بحران را از طریق توسل به راه حل نظامی نمی‌داند. ما تاکنون 60 میلیون دلار برای تجهیز ارتش اوکراین کمک کرده‌ایم و این سلاح‌ها و تجهیزات در حال استفاده در عملیات‌های خود در شرق این کشور است.»
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار