امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108444
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه ریانووستی، رئیس‌جمهور اوکراین روز چهارشنبه درباره آغاز روند اجرای آتش‌بس در شرق این  ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه ریانووستی، رئیس‌جمهور اوکراین روز چهارشنبه درباره آغاز روند اجرای آتش‌بس در شرق این  کشور از روز جمعه ابراز خوشبینی کرد.

پترو پروشنکو گفت: «من امید زیادی به نشست مینسک(پایتخت بلاروس) بسته‌ام و انتظار دارم فرآیند صلح سرانجام آغاز شود.»

نمایندگان اوکراین، روسیه و سازمان امنیت و همکاری اروپا در اوایل ماه آگوست(ماه گذشته) نشست سه جانبه گروه تماس برای حل بحران اوکراین را در مینسک برگزار کردند اما این نشست به نتیجه خاصی نرسید.

اظهارات مقام ارشد اوکراینی درباره خوشبینی به نتایج نشست «گروه تماس» در میسنک پس از بیانیه منتشرشده دفتر ریاست جمهوری این کشور مبنی بر پیشنهاد آغاز آتش‌بس در مناطق شرقی مطرح شد؛ پیشنهادی که مخالفان کی‌یف آن را به «خروج نیروهای نظامی و ارتش اوکراین از مناطق درگیری» منوط کردند.

اظهارنظرات درباره آتش‌بس در شرق اوکراین به دنبال خبرها درباره تماس تلفنی روسای جمهور روسیه و اوکراین، امروز بازتاب وسیعی در رسانه‌های بین‌المللی داشته است اما همچنان تردیدها درباره امکان عملی شدن آتش‌بس با توجه به ادامه درگیری‌ها به قوت خود باقی است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها