امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۴:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10846
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 127
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس در جلسه علنی عصر امروز، بند 72 لایحه بودجه 92 کل کشور را با ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس در جلسه علنی عصر امروز، بند 72 لایحه بودجه 92 کل کشور را با اصلاحاتی به تصویب رساندند که به منظور پرداخت تسهیلات به زندانیان نیازمند در محکومیت‌های مالی مانند دیه و امثال آن که ناشی از قتل و یا جرح غیر عمدی است و محکومین مالی نیازمند غیر کلاهبرداری مبلغ 2 هزار میلیارد ریال از محل وجوه قرض‌الحسنه بانک‌ها در اختیار ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند قرار می‌گیرد تا با نظارت وزارت دادگستری اقدام نماید.

آئین‌نامه اجرایی پرداخت تسهیلات مزبور توسط وزارت دادگستری و ستاد دیه تهیه می‌شود و به تصویب هیئت وزیران می‌رسد و دولت مکلف است نسبت به تضمین تسهیلات اعطایی این بند اقدام نماید.

این بند که با پیشنهاد تعدادی از نمایندگان از جمله حسن کامران نماینده اصفهان ارائه شده بود در جلسه علنی بعد از ظهر مجلس با حضور 205 نفر و به ریاست لاریجانی به رأی گذاشته شد که 127رأی موافق ، 33 مخالف و 16 ممتنع به تصویب رسید.

حسن کامران در ارائه این پیشنهاد گفت: اگر 2 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای نجات زندانیان غیر قتل عمد و غیر از کلاهبرداری اختصاص پیدا کند بسیاری از آنها آزاد می‌شوند و خانواده‌های آنها دچار مشکل و از هم پاشیدگی نمی‌شوند.

وی گفت: ستاد دیه زحمات زیادی در این زمینه کشیده و آقای جولایی رئیس ستاد دیه با آن سن و سال برای آزادی زندانیان زحمات فراوانی کشیده است.

نماینده دولت با این پیشنهاد مخالفت کرد اما نماینده کمیسیون تلفیق گفت مشکلی با این بند نداریم اما آن قسمت که گفته تسهیلات با تضمین دولت پرداخت شود ممکن است به عدم برگشت این تسهیلات منجر شود.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار