امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۶:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10848
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عصر امروز در جریان بررسی فصل پنجم لایحه بودجه 92 در بند 76 مربوط به علم و ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عصر امروز در جریان بررسی فصل پنجم لایحه بودجه 92 در بند 76 مربوط به علم و فناوری که در آن آمده مصوبات هیئت امنای دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی و آموزشی با رعایت مواد 20 و 29 قانون برنامه پنجم معتبر است، برخی از نمایندگان با ارائه پیشنهادهایی خواهان افزایش حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها با تصویب هیئت امنای دانشگاه‌ها و بدون توجه به سقف اعتبارات دانشگاه ارائه کردند اما رحیم ممبینی نماینده دولت با این پیشنهاد مخالفت کرد.

وی گفت: در بند 76 لایحه بودجه اختیارات لازم بند «ب» ماده 20 وجود دارد و در واقع این تبصره هیئت امنای دانشگاه‌ها را ملزم می‌کند که فقط در چارچوب اعتبارات ابلاغی نسبت به افزایش حقوق اعضای هیئت علمی تصمیم بگیرند و این تبصره مبتنی بر ماده 29 قانون برنامه پنجم است.

وی گفت: هم بند «ک»‌و «ع» از ماده 224 قانون برنامه پنجم ناظر بر این است که هرگونه تصمیم‌گیری باید در چارچوب اعتبار ابلاغی باشد.

ممبینی گفت: قرار است پرداخت حقوق در گروه‌های مختلف بر اساس یک معیار باشد و قرار نیست دانشگاه‌های وزارت علوم که از این اختیارات در دو مرحله استفاده کردند بدون مراجع دولتی یکباره حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها را دوبار افزایش دادند.

ممبینی گفت: افزایش حقوق هیئت علمی دانشگاه‌ها مثلاً در دانشگاه تهران باعث بار مالی برای دولت شد در حالیکه اعتبارات آن پیش‌بینی نشده بود. اگر اینگونه باشد دستگاه‌های دیگر آموزشی مانند وزارت آموزش و پرورش نیز خواهان افزایش حقوق معلمان می‌شوند و باید در کشور روش پرداخت حقوق از یک شیوه پیروی کند.

نماینده دولت افزود: برخی از دانشگاه‌ها به صرف مصوبه هیئت دولت دانشگاه از اعتبارات آموزشی ویژه دانشجویان برداشته و صرف پرداخت حقوق هیئت علمی کرده‌اند که این برخلاف قانون است، بالاخره باید در کشور یک نظام هماهنگ پرداخت وجود داشته باشد.

به گزارش فارس، برخی از پیشنهادهای نمایندگان از جمله زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مبنی بر افزایش حقوق اعضای هیئت علمی خارج از اعتبارات مصوب رأی نیاورد.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها