امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۶:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108484
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه قرآن و معارف سیما، «رحیم قربانی» با اشاره به مشارکت بسیج تهران بزرگ در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه قرآن و معارف سیما، «رحیم قربانی» با اشاره به مشارکت بسیج تهران بزرگ در طرح 1448 گفت: طرح قرآنی 1448 در سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» در فعالیت‌های قرآنی نماد عزم ملی قرآنیان در فعالیت‌های قرآنی به ویژه حفظ قرآن است که بر این اساس، سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ از ابتدای اجرای این طرح حضور فعالی داشت و در شهر تهران پوشش بیش از دو هزار پایگاه بسیج بر عهده ما بود.

وی با بیان اینکه در ابتدای اجرای این طرح، ابلاغیه اجرای آن به تمامی پایگاه‌های بسیج و نواحی بسیج ارسال شد گفت: بیش از 100 هزار پرسشنامه قرآنی توسط سازمان قرآن و عترت تهیه و به چاپ رسید که این کتاب‌ها در پایگاه‌ها و نواحی مختلف بسیج تهران بزرگ توزیع شد.

قربانی ادامه داد: در بحث چاپ کتاب حفظ طرح قرآنی 1448 همکاری داشتیم ضمن اینکه اعضای سازمان قرآن و عترت بسیج سپاه محمد رسو‌ل‌الله(ص) و خانواده‌های اعضا نیز حضور و مشارکت فعالی در این طرح داشتند. همچنین امر تبلیغ و فضاسازی شهر تهران نیز با همکاری سازمان قرآن و عترت بسیج سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران و سازمان بسیج شهرداری تهران انجام گرفت و با توجه به توانایی‌هایی که داشتیم سعی کردیم مشارکت خوبی در این طرح داشته باشیم.

وی درباره پرداختن به حفظ موضوعی آیات قرآن در طرح قرآنی 1448 عنوان کرد: به هر حال حفظ موضوعی قرآن کاربردی‌تر است و ممکن است یک آیه تأثیرات زیادی در شنوندگان، بیننندگان و شرکت‌کنندگان در این طرح داشته باشد.

رئیس سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ یادآور شد: به این دلیل که انتخاب آیات در این طرح با دقت زیادی از سوی کارشناسان حفظ صورت گرفته به نظر می‌رسد که حفظ آیات موضوعی در این طرح اثرات زیادی روی مخاطبان داشته باشد.

وی در ادامه عنوان کرد: تأثیر حفظ موضوعی آیات قرآن در طرح قرآنی 1448 به قدری زیاد بود که ما در سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ تصمیم گرفتیم امسال در دومین جشنواره الحافظون که از مهرماه برگزار می‌شود یکی از رشته‌های این جشنواره را کتاب حفظ موضوعی طرح قرآنی 1448 قرار دهیم.

قربانی ادامه داد: هرچند که در زمان برگزاری جشنواره الحافظون طرح قرآنی 1448 به پایان رسیده اما به قدری حفظ موضوعی آیات قرآن اهمیت دارد که کتاب مورد استفاده در این طرح را به عنوان منبع به شرکت‌کنندگان در جشنواره الحافظون معرفی می‌کنیم و معتقدیم این کار زمینه‌ای خواهد شد تا مخاطبان در صنوف و گروه‌های سنی مختلف بتوانند از آیات موضوعی مطرح شده در این کتاب بهره ببرند.
انتهای پیام/ م.ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها