امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10849
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در جریان مذاکرات بودجه‌ای نمایندگان مجلس درباره صندوق بیمه محصولات کشاورزی، ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در جریان مذاکرات بودجه‌ای نمایندگان مجلس درباره صندوق بیمه محصولات کشاورزی، پاپی‌زاده نماینده مجلس گفت: در آمریکا و اتحادیه اروپا سالی بیش از 650 میلیارد دلار از کشاورزان حمایت می‌شود و باید ما هم از طریق افزایش اعتبار صندوق بیمه محصولات کشاورزی از کشاورزان که از ریسک‌های فراوان برخوردارند حمایت کنیم.

وی تاکید کرد: کشاورزی 25 درصد اشتغال کشور را تامین می‌کند و اگر از کشاورزان حمایت نشود مجبور به واردات محصولات کشاورزی می‌شویم به گونه‌ای که سال قبل 13 میلیارد دلار برای واردات علوفه و محصولات غذایی هزینه شد همچنین 7 میلیون تن گندم وارد کشور شد.

وی تاکید کرد: پیشنهاد من این است اعتبار صندوق بیمه محصولات کشاورزی از 150 میلیارد تومان به 850 میلیون تومان افزایش یابد. گرچه این پیشنهاد به تصویب نمایندگان نرسید اما نمایندگان تاکید کردند باید از کشاورزی که دارای زیرساخت‌های ضعیف است حمایت شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده دلیجان گفت: کشاورزان اقشار ضعیف هستند و شرایط نگهداری محصولات آنها با توجه به فساد‌پذیری ضعیف بوده و زیرساخت‌های کشاورزی دچار ضعف است. همچنین وزارت نیرو در اختصاص آب به کشاورزی به موقع عمل نمی‌کند و به این خاطر اکثر وام‌های کشاورزان عقب می‌افتد.

به گزارش فارس در بند 74 لایحه بودجه نمایندگان تصویب کردند مبلغ 150 میلیارد تومان از محل اعتبارات موضوع بند ش ماده 224 قانون برنامه پنجم به صندوق بیمه محصولات کشاورزی تخصیص می‌یابد.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها