امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10850
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا پورابراهیمی در جریان بررسی لایحه بودجه 92 کل کشور در مجلس درباره ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا پورابراهیمی در جریان بررسی لایحه بودجه 92 کل کشور در مجلس درباره پیشنهادی مبنی بر حذف امکان حضور اعضای هیئت علمی در شرکت‌های مهندسی و مشاوره‌ای گفت: ایران در آستانه خیزش بزرگ برای پیشرفت علمی قرار دارد.

وی گفت: ایران قبل از افق چشم‌انداز 20 ساله توانسته رتبه اول علمی در منطقه را کسب کند، بنابراین باید به سمتی برویم که اعضای هیئت علمی در شرکت‌های دانش‌بنیان حضور پیدا کنند، تا بتوانند از معبر علم، خلق ثروت و تولید دانش کنند.

پور ابراهیمی گفت: صحبت ما این است که موضوع قرارداد و مشاوره در شرکـ‌ت‌های دانش‌بنیان باید توسط اعضای هیئت علمی به راحتی انجام شود و از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان بتوانند خلق ثروت و تولید علم کنند.

نماینده کرمان گفت: مقام معظم رهبری در سفر به مشهد فرمودند رویکرد دانشگاه باید به سمت تولید علم باشد،بنابر این ماهم باید در جهت ایجاد ثروت از علم با رویکرد تجاری‌سازی زمینه حضور اعضای هیات علمی در شرکتهای دانش بنیان را فراهم کنیم.

وی گفت: این که اعضای هیئت علمی را مجبور کنیم که یا در دانشگاه و یا در شرکت‌های دانش‌بنیان باشند، نمی‌توانند دانش خود را به صنعت منتقل کنند.

محمدمهدی رحمتی نماینده دولت و معاون نظارت معاونت برنامه‌‌ریزی در ادامه جلسه علنی مجلس گفت: استادان دانشگاه که کارهای پژوهشی می‌کنند، در بهترین جایی که می‌توانند حضور داشته باشند، شرکت‌های مهندسی مشاوره است.

وی افزود: ما نمی‌توانیم در پروژه‌های حساس مانند پارس جنوبی و یا پروژه‌های هسته‌ای اطلاعات کشور را در اختیار بیگانگان قرار دهیم، بلکه باید استادان دانشگاه‌های ایرانی در این شرکت‌های حساس حضور پیدا کنند.

نماینده کرمان گفت: باید زمینه حضور اعضای هیئت علمی در شرکت‌های مشاوره و دانش‌بنیان را فراهم کنیم و به نظر من بازگشت به لایحه دولت که حضور اعضای هیئت علمی رادر شرکت‌های مهندسی مشاوره اجازه داده است، تصویب کنیم.

وی گفت: اگر استادان دانشگاه در پروژه‌ها حاضر باشند، دیگر در بیمارستانی که بر اثر زلزله آذربایجان خراب شده نمی‌گوییم چه کسی آن را ساخته است و چرا علم نداشته است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار