امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۵:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108502
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، از وظایف شبکه استانی پرداختن به مشکلات و چالش هایی است که مردم در زندگی با آن مواجه هستند. موضوع کمبود آب و ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، از وظایف شبکه استانی پرداختن به مشکلات و چالش هایی است که مردم در زندگی با آن مواجه هستند. موضوع کمبود آب و خشکسالی در خراسان جنوبی از پدیده‌هایی است که دغدغه همیشگی مردم این استان کم باران و خشک است.

بنا بر این گزارش، به همین جهت «مستند پیرها اگر نباشند» از خلال ماجرای یک قنات خشک شده به این موضوع می‌پردازد. این مستند در قالب سفر به یکی از روستاهای استان و از خلال پیگیری سرنوشت قنات خشک شده روستا می‌کوشد تا تصویری از سالخوردگان روستا و منش و رفتار ایشان و نحوه تعامل شان با زندگی و سایر اهالی روستا ارائه کنند.

در دوره تصویربرداری، آب قنات روستا به علت خشکسالی قطع شده و می‌بینیم که در عین حال که این مسئله ذهن خیلی‌ها را نگران وضعیت پیش آمده و زراعت و دامداری اهالی کرده با راهنمایی پیران روستا مردم به تکاپو می‌افتند و هم پیگیر گرفتن امکانات از مرکزند و هم آستین بالا می‌زنند و علی‌رغم داشتن سن بالا نیروی فعال برای راه اندازی قنات روستا می‌شوند.

این مستند ویژه روز تعاون را پنجشنبه 13 شهریور ساعت 13:15 از شبکه «شما» تماشا کنید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار