امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108508
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، منابع خبری اعلام کردند پس از تعلیق جشنواره فیلم قاهره در سال گذشته و همزمان با سرنگونی دولت قانونی محمد مرسی به دست ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، منابع خبری اعلام کردند پس از تعلیق جشنواره فیلم قاهره در سال گذشته و همزمان با سرنگونی دولت قانونی محمد مرسی به دست نظامیان قرار است دوره جدید(دوره 63) این جشنواره در نوامبر آتی برگزار شود.

بنابر این گزارش، روز گذشته این جشنواره همچنین اعلام کرده که در صدمین سال تاسیس سینمای ترکیه قصد دارد اختلافات سیاسی این دو کشور را کنار گذاشته و جشن صدمین سالگرد سینمای ترکیه را برگزار کند.

این در حالی است که پس از برکناری مرسی در جولای 2013 دولت ترکیه این اقدام را کودتا خواند و روابط قاهره ـ آنکارا به سردی گرایید تا جایی که در عرصه سینما «سمیر فرید» منتقد و رئیس جشنواره بین‌المللی فیلم قاهره در اولین سخنان خود پس از لغو برگزاری این جشنواره در سال گذشته، گفته بود: نمایش فیلم‌های ایرانی و ترکی در افتتاحیه جشنواره فیلم قاهره را قبول ندارم چراکه ما به سیاست‌های ایران و ترکیه در منطقه اعتراض داریم!

این در حالی است که کمیته هماهنگی عالی جشنواره فیلم قاهره به ریاست جابر عصفور وزیر فرهنگ این کشور در بیانیه روز گذشته خود اعلام کرده است: این کمیته در نخستین جلسه خود از برگزاری جشن صدمین سالگرد سینمای ترکیه استقبال کرده و معتقد است مشکلات سیاسی موجود نباید بر روابط قوی دو ملت تاثیر بگذارد؛ چه اینکه هنر نقش مهمی در نزدیکی ملت‌ها بازی می‌کند.

انتهای پیام/س

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها