امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10851
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در جریان بررسی لایحه بودجه 92 کل کشور اسماعیل جلیلی نماینده مجلس در اخطار اصل ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در جریان بررسی لایحه بودجه 92 کل کشور اسماعیل جلیلی نماینده مجلس در اخطار اصل 141 قانون اساسی گفت: بر اساس این اصل وزیران و کارمندان دولت نمی‌توانند بیش از یک شغل دولتی داشته باشند، اما سمت‌های آموزشی و دانشگاهی وموسسات تحقیقاتی خارج از این قاعده است.
وی افزود: همیشه انتقاد به دانشگاه‌ها این بوده است که فقط کار تئوری انجام می‌دهند و کاری به صنعت ندارند، اما باید اعضای هیئت علمی بتوانند در شرکت‌های دانش بنیان مشاوره‌های علمی ارائه کنند و ارتباط بین صنعت و دانشگاه از این طریق ایجاد شود که هم صنعت با دانشگاه آشنا می‌شود هم تجربه صنعت به دانشجویان منتقل می‌شود.
همچنین غضنفرآبادی دیگر نماینده مجلس گفت: کشور در حال پیشرفت علمی است و بنابراین اعضای هیئت علمی اگر در شرکت‌های دانش‌بنیان حضور داشته باشند، هیچ ضرری ندارد و بار مالی هم ایجاد نمی‌شود. اما اگر از نظر قانونی مانع حضور آنها شویم باعث فساد می‌شود.
در ادامه مؤید حسینی‌صدر گفت: اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها باید بتوانند با اطلاع دانشگاه و به طور رسمی مشاوره‌های علمی به شرکت‌ها ارائه کنند.
وی گفت:‌در حال حاضر 95 درصد مقاله‌های دانشگاهی فقط در بایگانی نگهداری می‌شود و وارد عرصه صنعت و تولید ثروت نمی‌شود. در حالی که باید علم تبدیل به تولید ثروت و صنعت شود.
جعفری نماینده بجنورد دیگر نماینده گفت: ارزش ذاتی علم بالاست و من تذکر اصل 141 قانون اساسی در مورد حذف امکان حضور اعضای هیئت علمی در شرکت‌های مشاوره‌ای می‌دهم. همانگ ونه که قرآن فرموده یرفع الله الذین امنوا منکم والذین اوتوا العلم درجات یعنی خداوند کسانی که علم و ایمان انجام داده‌اند را بلندمرتبه دانسته است. بنابراین اعضای هیئت علمی باید بتوانند در قالب مشاوره پروژه‌های بزرگی را انجام دهند.
محمدرضا باهنر رئیس جلسه گفت: البته علم ارزش ذاتی دارد، اما آیه‌ای که قرائت کردید منحصر به اعضای هیئت علمی دانشگاه نمی‌شود، بلکه همه علما از جمله حوزویان را هم در برمی‌گیرد و قانون نیز می‌گوید اعضای هیئت علمی نمی‌توانند دو شغل داشته باشند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها