امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10852
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور دیدگاه این معاونت در مورد بخشش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور دیدگاه این معاونت در مورد بخشش جریمه‌های مالیاتی اعلام شد.

معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور در مورد تغییرات اعمال شده در لایحه بودجه سال 1392 کل کشور در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در زمینه بخشش جریمه‌های مالیاتی اعلام‌نظر کرد.

بخشش جریمه‌های مالیاتی باید در چارچوب ماده (191) قانون مالیات‌های مستقیم اعمال شود و بنابراین این معاونت با بند الحاقی که تکلیف گذاشته، مخالف است.

این گزارش تصریح می‌کند که در واقع ماده (191) این موضوع را به تشخیص سازمان امور مالیاتی گذاشته و یادآوری می‌شود که برای کاهش وابستگی بودجه به نفت نمی‌توان به این سادگی معافیت‌های تکلیفی را از یاد برد.

علاوه بر این، مجموعه معافیت‌های موجود باعث شده سهم قابل توجهی از اقتصاد از پرداخت مالیات معاف شوند که عملاً نقشی در افزایش بهره‌وری آنها نداشته و این متن خلاف قانون برنامه پنجم مبنی بر ممنوعیت هر نوع تخفیف جدید مالیاتی است.
انتهای پایم/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها