امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۵:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108522
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۱۳
تعداد بازدید: 29
«طاهر زهیر» سخنگوی تیم تحول و تداوم در گفت‎وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، ادعای تیم «اصلاحات و همگرایی» مبنی براینکه طرح

«طاهر زهیر» سخنگوی تیم تحول و تداوم در گفت‎وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، ادعای تیم «اصلاحات و همگرایی» مبنی براینکه طرح تازه‎ای از تقسیم قدرت از سوی تیم رقیب دریافت کرده است را رد کرد و اظهار داشت: آنچه به تیم رقیب ارائه کرده‌ایم، طرح تازه تقسیم قدرت نبوده بلکه تقاضای کتبی دست برداشتن آنان از توقعات غیرقانونی بوده است.

وی افزود: تیم اصلاحات و همگرایی ادعا کرده که تیم تحول و تداوم با هدف پیش‎گیری از خطر توقف گفت‎وگوهای سیاسی، طرح تازه‎ای از تقسیم قدرت ارائه کرده است که بر اساس این طرح، رئیس اجرایی عهده‎دار ریاست کابینه خواهد بود و پست‎های کلیدی امنیتی نیز به گونه مساوی بین 2 تیم انتخاباتی تقسیم خواهد شد.

این عضو ستاد انتخاباتی اشرف غنی احمدزی تأکید کرد: با قاطعیت و صراحت تمام می‎گویم اینگونه اظهارات از سوی تیم اصلاحات و همگرایی، ادعایی بی‎اساسی است و تیم تحول و تداوم به هیچ صورت به خواسته‎ها و توقعات غیرقانونی تن نمی‎دهد.

ظهیر تصریح کرد: حدود و سطح اختیارات رئیس جمهور در قانون اساسی افغانستان تثبیت شده و ریاست کابینه به شکل واضح به عنوان بخشی از صلاحیت‎های رئیس جمهور در این سند ملی پیش‎بینی شده است و نباید توقع داشت که از این اصل اساسی در قانون اساسی تخطی صورت گیرد.

**عزم جدی رئیس جمهور برای پایان یافتن اختلافات انتخاباتی

ظهیر در بخشی از سخنان خود، ضمن اشاره به دیدار روز گذشته 2 کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان با «حامدکرزی» در کاخ ریاست جمهوری، اظهار داشت: دیدارهای 2 کاندیدا و ملاقات مکرر رئیس جمهور با آنان نشانگر عزم و اراده جدی کرزی برای یافتن راه‎حل مناسب و معقول برای پایان دادن به اختلافات انتخاباتی است.

**مردم از اقدامات غیرقانونی حمایت نمی‎کنند

ظهیر در ادامه مدعی شد تیم رقیب به استراتژی ارعاب و تاکتیک‎های تهدید روی آورده و می‎خواهد با هیاهو و هشدار به تقاضاهای فراقانونی خود دست یابد.

وی تأکید کرد: آفرینش ادبیات آشوب و خشونت، استفاده نامناسب از ظرفیت‎های زبانی از سوی تیم اصلاحات و همگرایی است و ایجاد چنین ادبیاتی به سود و صلاح افغانستان نیست و امیدوارم که تیم مقابل به این رویکرد خویش پایان دهد.

این عضو ستاد احمدزی احتمال اینکه اعلام نتایج نهایی انتخابات پیش از به نتیجه رسیدن گفت‎وگوهای سیاسی سبب بروز بحران تازه‎ای خواهد شد را رد کرد و اظهار داشت: مردم افغانستان با شرکت گسترده در 2 دور انتخابات علی‎رغم تهدیدهای مکرر طالبان، منش مسالمت‎جویانه‎ای از خود نشان دادند و چنین مردمی هیچ‎گاه از اقدامات آشوب‎ساز و بحران‎آفرین حمایت نمی‎کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار