امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108530
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۱۳
تعداد بازدید: 35
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، سیدمرتضی نبوی چهارشنبه‌شب در همایش گرامیداشت شهید قدرت‌الله چگینی و مرحوم سید‌عبدالله هجرتی

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، سیدمرتضی نبوی چهارشنبه‌شب در همایش گرامیداشت شهید قدرت‌الله چگینی و مرحوم سید‌عبدالله هجرتی نماینده‌ مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با عنوان مدیریت جهادی و دغدغه‌های فرهنگی که در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: تهیه سند به نام نقشه مهندسی فرهنگی کشور از مهم‌ترین دغدغه‌های رهبر فرزانه انقلاب بوده است.

وی با بیان اینکه نقشه مهندسی فرهنگی کشور در دولت دهم به تصویب رسیده است، گفت: امیدواریم این سند در دولت یازدهم به مرحله اجرا در آید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در این نقشه چشم‌انداز فرهنگی و همچنین راه‌هایی که کشور را در برابر تهاجم فرهنگ غرب بیمه می‌کند، پیش‌بینی شده که اجرایی شدن‌ آن، آثار و برکات بی‌شماری در جامعه دارد.

نبوی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری امسال را به نام سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری کردند، گفت: ما باید در زمینه فرهنگ بیش از حد حساس باشیم، چراکه این مؤلفه پایه و اساس توسعه یک کشور است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: کانون تربیت اسلامی نیروهای جوان و ارزشمندی دارد که می‌تواند با فعالیت‌های مؤثر، فرهنگ اسلامی را در بین مردم ترویج دهد تا آنان به ویژه نسل جوان از تهدیدهای فرهنگی غرب بیمه و مصون باشند.

وی با بیان اینکه ما در فرهنگ‌مان معتقد هستیم که این جهان خالق دارد و همه تدبیر عالم به دست خداوند است، گفت: بزرگترین نقص فرهنگ غرب این است که انسان را منحصر به این دنیا می‌داند که بعد از تأمین نیازهای اولیه و تلاش برای زندگی کردن می‌میرد و از بین می‌رود.

این مسئول اضافه کرد: اما فرهنگ ما متأثر از دین اسلامی است که با اجرایی کردن ابعاد مختلف احکام این دین می‌توانیم انسانی با شخصیت دینی و مذهبی پرورش دهیم که تحقق این مهم ما را به قدرت برتر در زمینه‌های مختلف در جهان می‌رساند.

سند تحول آموزش و پرورش در دولت یازدهم اجرایی شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به سند تحول آموزش و پرورش اشاره کرد و متذکر شد: این سند در شورای عالی فرهنگی در دولت دهم به تصویب رسیده که امیدواریم در دولت یازدهم سند یاد شده به سرعت اجرایی و متحول شود.
 
نبوی ادامه داد: با اجرایی شدن این سند که براساس جهان‌بینی اسلام و قرآنی تدوین شده، می‌توان انسانی درست تربیت کرد که با تحقق این مهم دیگر تهدیدات فرهنگی در کشور نمی‌تواند اثرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه کشور ما فرهنگ غنی اسلامی دارد و این مختص به انقلاب اسلامی است و هیچ دینی همانند ما این ظرفیت را ندارد، بیان کرد: بر این اساس باید به درستی از آن استفاده کنیم تا بتوانیم حرف نخست را در جهان بزنیم.

شهیدان بارزترین الگوی جوانان است

این مسئول به شهید رجایی و قدرت‌الله چگینی و مرحوم سید‌عبدالله هجرتی، نماینده‌ مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: این سه تن با انجام اقدامات مؤثر در طول تاریخ، توانستند الگوهای برجسته در کشور ما بشوند که باید به آنان توجه ویژه‌ای کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه شهید رجایی از روحیه آرامی برخوردار بودند، یادآور شد: ایشان در هر شرایطی اعتماد به نفس داشتند و در برابر سختی‌ها از جمله زیر شکنجه‌ها صبور بودند.

این مسئول در پایان با بیان اینکه شهیدان از شخصیت‌های فرهنگی ما هستند و ما باید قدر آنان را بیش از گذشته بدانیم، بیان کرد: شهدا بارزترین و بی‌نظیرترین الگو برای همه مردم به ویژه جوانان هستند که باید ابعاد اخلاقی و رفتاری مختلف آنان بیشتر معرفی بشود.

انتهای پیام/ذ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها