امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۹:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108542
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از «فلسطین الان»، «نبیل العربی» دبیرکل اتحادیه عرب در اظهاراتی فاش کرد که «محمود عباس» رئیس ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از «فلسطین الان»، «نبیل العربی» دبیرکل اتحادیه عرب در اظهاراتی فاش کرد که «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین مدتها پیش لیست تونل‌های مابین رفح و صحرای سینا را به وی تحویل داده است.

ارتش مصر از زمان سرنگونی «محمد مرسی» بیش از 1000 تونل در این منطقه را تخریب کرده است، تونل‌هایی که از زمان محاصره غزه برای انتقال کالا و مصالح ساختمانی و رفع نیازهای مردم از آنها استفاده می‌شد.

العربی که در یک برنامه تلویزیونی شرکت کرده بود افزود که به زودی با تعدادی از وزرای خارجه کشورهای عربی از غزه دیدار می‌کند تا اقدامات پشتیبانی از آن را بررسی کنند ، وی سپس جنایات انجام شده درغزه و نیز خسارتهای آن را بزرگ توصیف کرد.

دبیرکل اتحادیه عرب سپس گفت: هیچ ملتی در جهان یافت نمی‌شود که مانند ملت فلسطین حقوق پایمال شده و تلاش برای استقلال خود را فریاد بزند و نمی‌تواند دامنه ناراحتی‌ها در نوار غزه را توصیف کرد.

وی افزود که با وزیر خارجه اردن برای طرح مسئله فلسطین به شورای امنیت صحبت کرده است اما شورای امنیت فعلا تمام تمرکز خود رابر مسئله مبارزه با تروریسم گذاشته است.

وی ضمن اعلام اینکه رژیم صهیونیستی فقط از آمریکا حرف‌شنوی دارد گفت که آمریکا در جهان عرب نقش محوری دارد و آنچه در حال حاضر در آن اتفاق می‌افتد برخی دولت‌ها را تهدید می‌کند.
نبیل العربی افزود که ممکن است که جهان عرب در آینده تغییر کند و همه باید برای مواجهه با این موضوع آماده باشند.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار