امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108554
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احمد اصغری مهرآبادی از همه دستگاه های خدمات رسان که در ساخت مسکن مهر یاری رسانده اند ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احمد اصغری مهرآبادی از همه دستگاه های خدمات رسان که در ساخت مسکن مهر یاری رسانده اند تشکر و قدردانی کرد و گفت:سیاست وزارت راه و شهرسازی این است که هیچ پروژه ای بدون بهره مندی از خدمات زیربنایی به افتتاح نرسد.
وی افزود: از 2میلیون و 320 هزار واحد مسکن مهر در کشور که ساخت آن ها آغاز شد در حال حاضر بیش از 1میلیون و 950 هزار واحد در مرحله سفت کاری قرار دارد و 1 میلیون و 600 هزار واحد کار ساخت آن به پایان رسیده است که از این تعداد 1 میلیون و 170 هزار واحد به بهره برداری رسیده است.
وی ادامه داد: 100 هزار واحد دیگر از مسکن مهر در کشور نیز آماده افتتاح است که در هفته دولت بیش از 50 هزار واحد تحویل صاحبانشان شده است و واحدهای باقی مانده بزودی تحویل خواهد شد.
*330 هزار واحد آماده افتتاح که از خدمات زیربنایی محرومند 
مهرآبادی همچنین به 330 هزار واحد آماده افتتاح که از خدمات زیربنایی محرومند اشاره کرد و اظهار داشت : از آنجا که خدمات زیربنایی آنها آماده نشده است امکان تحویل به مردم وجود ندارد،اما با رایزنی های صورت گرفته با وزارت نیرو و نفت به زودی مشکل آنها نیز حل خواهد شد و طی چند ماه آینده شاهد افتتاح آنها خواهیم بود.
*700 هزار واحد مسکن مهرکشور نیازمند خدمات زیربنایی هستند
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی ادامه داد : در حال حاضر 400 هزار واحد از مسکن مهر نیز در مرحله نازک کاری قرار دارد که با احتساب 330 هزار واحد در حدود 700 هزار واحد مسکن مهرکشور نیاز به خدمات زیربنایی خواهند داشت و برنامه ما این است که در صورت فراهم شدن این خدمات،تا پایان سال جاری همین 700 هزار واحد را به بهره برداری برسانیم.
*تشکیل کارگروه های تامین خدمات زیربنایی و روبنایی به دستور معاون رییس جمهور 
وی در بخشی دیگر به تشکیل کارگروه های تامین خدمات زیربنایی و روبنایی به دستور معاون رییس جمهور اشاره کرد و افزود: در بخش زیربنایی اعتبار مورد نیاز 5 هزار و 600 میلیارد تومان ارزیابی شده است و مصوب شد که در شش ماهه اول سال هزار میلیارد تومان پرداخت شود.
وی اضافه کرد: در بخش روبنایی نیز برای ساخت مدرسه،مسجد،درمانگاه و کلانتری حدود 4 هزار و 800 میلیارد تومان اعتبار لازم است که پس از جمع بندی تقدیم معاون اول رییس جمهور خواهد شد تا در این خصوص تصمیماتی گرفته شود.
مهرآبادی اظهار داشت : تاکنون ساخت 280 باب مدرسه و 270 واحد مسجد از منابع داخلی آغاز شده است که از این تعداد 90 باب مدرسه و 70 واحد مسجد به بهره برداری رسیده است و تعدادی کلانتری و درمانگاه نیز در حال ساخت است.
*در دولت تدبیر و امید و طی یکسال گذشته 260 هزار واحد مسکن مهر به اتمام رسیده 
وی یادآور شد: در دولت تدبیر و امید و طی یکسال گذشته 260 هزار واحد مسکن مهر به اتمام رسیده است که از این تعداد 170 هزار واحد به مردم تحویل داده شده و مابقی نیز در هفته های آینده افتتاح خواهد شد.
انتهای پیام/ک  

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها