امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108568
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۸
تعداد بازدید: 48
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران، ساموئل سانتوس لوپز وزیر امورخارجه نیکاراگوئه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران، ساموئل سانتوس لوپز وزیر امورخارجه نیکاراگوئه که در راس هیاتی به منظور دیدار رسمی از کشورمان وارد تهران شده است، با خزاعی معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران در محل این سازمان دیدار و گفتگو کرد.

خزاعی در این دیدار با اشاره به نقش نیکاراگوئه در آمریکای لاتین، تصریح کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران آماده است کلیه موانع و چالشهای گسترش روابط اقتصادی فی مابین را برطرف کند تا زمینه برای ارتقای همکاریهای تجاری و سرمایه گذاری دو کشور فراهم شود.

وزیر امورخارجه نیکاراگوئه نیز ضمن تشکر از مسئولین کشورمان به سابقه همکاریهای دو کشور اشاره و از طرف دولت و مردم کشورش از حسن نیت مسئولان جمهوری اسلامی ایران در رفع موانع همکاریهای مشترک قدردانی کرد.

لازم به ذکر است کشور نیکاراگوئه پیشرفتهایی را در جهت دستیابی به اهداف توسعه‌ای به ویژه از بین بردن فقر و ارتقای عدالت اجتماعی داشته است.

همچنین در این کشور نسبت سرمایه گذاری مستقیم خارجی به تولید ناخالص داخلی سیزده و نیم درصد است که در مقایسه با کشورهای آمریکای لاتین رقم قابل توجهی است.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها