امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۶:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10858
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 200
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با توجه به نزدیک بودن یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشور، مهمترین توقع ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با توجه به نزدیک بودن یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشور، مهمترین توقع از رئیس جمهور آینده در زمینه اقتصادی از نظر نمایندگان مردم در مجلس کنترل تورم، ایجاد تولید و اشتغال اعلام شده است.

حسین گروسی نماینده شهریار، شهرقدس و ملارد در مجلس در گفت‌وگو با فارس گفت: اولویت‌های اقتصادی را مقام معظم رهبری مشخص کردند. در حال حاضر 5 سال از شعارهای اقتصادی ابتدای سال می‌گذرد، پیام‌هایی مانند جهاد اقتصادی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، اقتصاد مقاومتی و حماسه سیاسی و اقتصادی اعلام شده است که اینها نشان می‌دهد، در حال حاضر یک جنگ اقتصادی وجود دارد.

عضو کمیسیون صنایع افزود: همان گونه که در دوران 8 ساله دفاع مقدس استراتژی و تاکتیک نظامی وجود داشت، اکنون نیز برای جنگ اقتصادی باید با رشد تولید و رونق کسب و کار به جنگ اقتصادی می‌رویم و باید حمایت ویژه‌ای از تولید داخلی انجام شود، تا در جنگ اقتصادی پیروز شویم.

وی گفت: اگر تولید رونق گیرد، رشد اقتصادی هم انجام می‌شود و تولید دارای ویژگی‌هایی مانند کیفیت و قیمت تمام شده است که اگر تولید کشاورزی و صنعتی در داخل دارای کیفیت و قیمت تمام شده ارزان‌تر در مقایسه با مشابه خارجی باشد، پایدار می‌شود.

وی گفت: همچنین معیار دیگر این است که در تولید از فن‌آوری‌های نوین استفاده شود.

گروسی افزود: رئیس جمهور آینده باید بداند دغدغه اکثر خانوارها ایجاد اشتغال و رفع بیکاری جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها است که این هم قابل حل است.

نماینده شهریار،قدس و ملارد گفت: اگر مباحث داخلی اقتصاد به ویژه تولید حل شود، مسئله سیاست خارجی هم قابل حل خواهد بود و باید با رویکرد توجه به تولید داخل ارتباطات خارجی هم داشته باشیم.

گروسی همچنین در پاسخ به این پرسش که چرا در منطقه قلعه‌حسن‌خان (قدس) حوزه انتخابیه شما مشکلات فراوان اقتصادی و بیکاری جوانان وجود دارد، گفت: متاسفانه استانداری تهران بین تهران و شهرهای اقماری مانند شهر قدس تبعیض قائل است و ما طرح تحقیق و تفحص از استانداری تهران را با 127 امضاء تهیه کرده و در صحن مجلس تصویب کرده‌ایم.

گروسی در مورد اینکه تحقیق و تفحص از استانداری چه زمانی شروع می‌شود، گفت: این مسدله در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس و نیز در صحن مجلس به تصویب رسید و به زودی کار تجقیق و تفحص آغاز می‌شود.

وی گفت: دلایل تحقیق و تفحص از استانداری، نحوه توزیع اعتبارات و بودجه، تبعیض بین شهرهای اقماری استان تهران و خود تهران، نحوه نظارت استانداری و فرمانداری‌ها بر شهرداری‌ها، نحوه اجرای مصوبات دولت و نحوه استخدام و جذب نیروی انسانی در تحقیق و تفحص دنبال می‌شود.

محمد سعید اربابی عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در مورد مهمترین خواسته از رئیس جمهور آینده به عنوان نماینده مجلس گفت: رئیس جمهور باید بتواند تورم ایجاد شده را حل کند و با کاهش نقدینگی، تورم قابل حل است.

اربابی افزود: حجم نقدینگی بیش از 500 هزار میلیارد تومان رسیده و باید نقدینگی با ابزارهای لازم جمع‌آوری شود و به سمت تولید و صنعت، معدن و کشاورزی هدایت شود.

عضو کمیسیون اقتصادی، یکی از راه‌های کاهش نقدینگی را پیش فروش سکه و اوراق مشارکت دانست و گفت: اوراق مشارکت از بهترین روش‌‌های کاهش نقدینگی و جمع‌آوری آن از سطح جامعه است.

اربابی افزود: اگر برنامه‌ریزی درستی انجام شود، نقدینگی مخرب به سمت طرح‌های عمرانی و زیربنایی هدایت می‌شود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها