امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108585
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۸
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید حسین هاشمی امروز در نخستین همایش ملی نقش تعاونی‌های نسل نوین در توسعه اقتصاد و فرهنگ

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید حسین هاشمی امروز در نخستین همایش ملی نقش تعاونی‌های نسل نوین در توسعه اقتصاد و فرهنگ اظهار داشت: این دولت  تفاوت‌های بسیاری با سایر دولت‌ها داشته و میزان وابستگی ما به درآمدهای نفتی کاهش یافته و اکنون در شرایطی هستیم که وابستگی ما به صادرات نفت کاهش یافته است.

استاندار تهران گفت : دولت موفق شده ثبات و آرامش را به اقتصاد برگرداند و نرخ تورم را از بالای 40 درصد کاهش داده تا پایان سال این میزان کمتر نیز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در دیدار با هیات دولت سخنرانی‌های خود ایجاد آرامش و امید در جامعه، کاهش تورم، ثبات نرخ ارز را مفید دانستند، گفت: اقتصاد تعاونی می‌تواند نقش پررنگ‌تری نسبت به اقتصاد خصوصی و دولتی داشته باشد، چرا که این اقتصاد، اقتصاد مردمی و در راستای تاکید مقام معظم رهبری، کاهش فقر و توزیع عادلانه ثروت را به همراه دارد.

استاندار تهران گفت: بخش تعاون از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون به جایگاه واقعی خود نرسیده، اما اگر درست عمل می‌کردیم و تعاونی‌های موفق را الگو قرار می‌دادیم، شاید رسیدن به سهم 25 درصد دور از دسترس نبود.

هاشمی با تاکید بر اینکه سیستم بانکی نمی‌تواند در خدمت تولید و تعاون باشد، گفت: الان تعاونی‌ها در خدمت بانک هستند و امیدواریم با تصویب لایحه اخیر دولت در مجلس، این نگاه اصلاح شود و بانک ها در خدمت تعاونی‌ها باشند.

وی با بیان اینکه برخی مردم نسبت به تعاونی‌ها نگاه منفی دارند، چون برای مثال در تعاونی مسکن مهر ثبت نام کرده بودند و پول واریز کرده‌اند، اما کار به جایی نرسیده است.

وی بیان داشت: با برنامه‌ریزی‌های درست باید سرمایه‌های خرد مردم را به سمت تعاونی هدایت کنیم تا در اقتصاد نقش‌آفرینی خوبی داشته باشیم. بارها شاهد بوده‌ایم، در استان تهران تعاونی‌های تولیدی با مشکلاتی از جمله تامین منابع روبرو هستند که حل این مسئله نیازمند توجه بیشتر به بخش تعاون در برنامه 5 ساله ششم و بودجه سال آینده است.

استاندار تهران با بیان اینکه کارشناسان این بخش می‌توانند پیشنهادات خود را برای لحاظ شدن در برنامه ششم توسعه از طریق دولت یا مجلس اعلام کنند، ادامه داد: یکی از مهمترین مواردی که می‌تواند به بخش تعاون کمک کند، بودجه سال 1394 است.

هاشمی تاکید کرد: یکی از مشکلات عمده تعاونی‌ها بروکراسی‌هایی است که با آن روبرو هستند و اغلب تعاونی‌ها با مشکلات تسهیلات بانکی و بروکراسی سیستم بانکی مواجه‌اند که باید این مشکلات را حل کرد.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها