امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108605
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۸
تعداد بازدید: 47
«عباس آخوندی» وزیر راه و شهرسازی ایران که در رأس یک هیات عالی رتبه کشورمان به منظور حضور در کنفرانس بین‏‌المللی حمل و نقل و ترانزیت به ترکمنستان سفر ...

«عباس آخوندی» وزیر راه و شهرسازی ایران که در رأس یک هیات عالی رتبه کشورمان به منظور حضور در کنفرانس بین‏‌المللی حمل و نقل و ترانزیت به ترکمنستان سفر کرده است، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در عشق‌‏آباد، گفت: حضور در همایش بین‏‌المللی ترانزیت و همچنین بررسی نحوه همکاری 4 کشور ایران، قطر، ترکمنستان و قزاقستان در زمینه حمل و نقل کالا، از مهمترین اهداف سفر به ترکمنستان بود.

وی گفت: ما یکی از مهمترین کریدورهای ریلی منطقه را به زودی افتتاح خواهیم کرد که بوسیله آن کشورهای ایران، ترکمنستان و قزاقستان به یکدیگر متصل خواهند شد.

آخوندی ادامه داد، با توجه به ظرفیت مناسب ریلی کشورمان و وجود کریدور شرق به غرب فعال در آن، راه اندازی کریدور بین‌المللی شمال به جنوب می‌تواند دستاوردهای عظیمی برای کشورهای منطقه و ایران داشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ضرورت معرفی توانمندی‌های کشورمان تاکید کرد، در کنفرانس بین‌المللی ترانزیت عشق آباد سعی شد دستاوردهای ترانزیتی و قابلیت‌های حمل و نقلی ایران به گونه‌ای شایسته معرفی شود که تشریح کریدور شرق به غرب در همین راستا بود.

وزیر راه کشورمان در پاسخ به چرایی توقف طولانی کامیون‌ها در پشت مرز ترکمنستان و مشکلات موجود در رابطه ترانزیتی ایران و ترکمنستان گفت: خوشبختانه از نظر جاده‏‌ها وضعیت کم و بیش بد نیست البته ما توسعه زیربناها را در دستور کار داریم ولی نکته‏‌ مهم، ضرورت توافق در خصوص تعرفه‌های مشترک است که بایستی برای تسهیل در امر حمل و نقل به آن دست یابیم.

آخوندی، اضافه کرد: ما تلاش می‌کنیم که در این کنفرانس و در ملاقات دوجانبه‏‌ای که داریم در جهت کاهش این تعرفه‌ها و همچنین در واقع تهسیلات گمرکی، به توافقاتی دست پیدا کنیم.

وی همچنین با اشاره به نزدیک شدن به موعد افتتاح و راه اندازی خط آهن ایران- ترکمنستان- قزاقستان، گفت: در صورت حصول به تعرفه‏‌های مشترک میان این 3 کشور، کریدور فعالی در منطقه خواهیم داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار