امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108612
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۵
تعداد بازدید: 193
    ابهامات مطرح شده درباره صحت فیلم اعدام "ابراهیم مهرنهاد" توسط گروهک جیش النصر به عنوان عامل ترور عبدالرئوف ریگی مسائل جدیدی را ...

 

 

ابهامات مطرح شده درباره صحت فیلم اعدام "ابراهیم مهرنهاد" توسط گروهک جیش النصر به عنوان عامل ترور عبدالرئوف ریگی مسائل جدیدی را درباره چشم انداز گروه های تروریستی و نحوه مواجه آنها با یکدیگر ایجاد کرده است.

به گزارش پیروان موعود به نقل از جهان نیوز، "عبدالستار ریگی" کوچکترین برادر عبدالرئوف و عبدالمالک ریگی گزینه احتمالی جانشینی عبدالرئوف ریگی در جیش النصر محسوب می شود.

وی که کمتر از سی سال سن دارد تنها برادر بازمانده از خانواده ریگی محسوب می شود.

از سوی دیگر به اعتقاد برخی تحلیلگران با توجه به اینکه فلسفه تشکیل جیش النصر حفظ فرماندهی خانواده ریگی بر باقیمانده های جندالشیطان بوده، بنابراین برای ادامه این روند تنها گزینه موجود " عبدالستار ریگی" خواهد بود.

ضمن آنکه در صورت کنار رفتن "ابراهیم مهرنهاد" به عنوان مسئول شاخه سیاسی جیش النصر رقیبی قدرتمند از صحنه جانشینی عبدالرئوف به نفع "عبدالستار ریگی" کنار گذاشته شده است.

هر چند به اعتقاد تحلیلگران امنیتی، برخی شواهد موجود در فیلم اعدام "ابراهیم مهرنها" دلالت بر ساختگی و غیر واقعی بودن این فیلم دارد.

بر این اساس به نظر می رسد "عبدالستار ریگی" یک هدف عمده را از انتشار این فیلم دنبال می کنند.

وی با متهم نکردن محمد ظاهر به قتل برادرش در شرایط فعلی از ایجاد درگیری بیشتر با جیش العدل جلوگیری کرده است. ضمن آنکه در شرایط فعلی زمینه متلاشی شدن گروه جیش النصر وجود دارد و همچنین گروه محمد ظاهر – جیش العدل- به لحاظ نفرات و تجهیزات در شرایط بهتری از جیش النصر قرار دارد.

"عبدالستار ریگی" به عنوان میراث دار عبدالرئوف ریگی و عبدالمالک مجبور به ادامه این راه می باشد؛ مگر اینکه به خاطر ترس از جان و آسیب دیدن نزدیکانش فرماندهی تروریست ها را رها کند، مسئله ای که در روزهای آینده روشن خواهد شد.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها