امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۸:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108618
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۱
تعداد بازدید: 46
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «یون هاپ»، کره جنوبی در صورت درگیری با همسایه شمالی‌اش، با آمریکا ارتش واحد تشکیل ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «یون هاپ»، کره جنوبی در صورت درگیری با همسایه شمالی‌اش، با آمریکا ارتش واحد تشکیل خواهد داد.

مقامات رسمی کره جنوبی روز پنجشنبه اعلام کردند در صورت بروز درگیری با کره شمالی، برای نابود ساختن سلاح‌های کشتار جمعی همسایه شمالی، با ایالات متحده ارتش واحدی تشکیل خواهند داد.

سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی بدون تشریح ماموریت خود به یون هاپ گفت: «این اولین واحد ترکیبی میدان نبرد برای انجام عملیات جنگی خواهد بود.»

در صورت بروز درگیری همه جانبه، واحد ترکیبی تیپ مکانیزه کره جنوبی و نیروهای ایالات متحده مسلح به بالگرد و سلاح‌های پیشرفته در میدان مبارزه همکاری خواهند کرد.

بر مبنای توافق دوجانبه، نزدیک به 300هزار نیروی آمریکایی در کره جنوبی مستقر شده‌اند و برآورد می‌شود در صورت بروز درگیری، فرماندهان آمریکایی حاضر در جنوب 640هزار نیروی نظامی کره جنوبی را راهبری کنند.

در ماه ژوئن کره شمالی از آزمون موفقیت آمیز موشک‌های هدایت‌شونده تاکتیکی بادقت بسیار بالا خبر داد و در ماه‌های پس از آن به یکسری آزمایش‌های پرتاب موشک‌ و راکت اقدام نمود که همه اینها تنش میان دو کره را تا سطحی بالا برده است که کره جنوبی اکنون با افزایش تهدیدها خواستار آنست تا راهبری نیروهای ارتش خود را به آمریکاییها بسپرد. پیش از این بنا بود اجرایی شدن توافق سال 2015 باید تا کره جنوبی بتواند نیروهای خود را راهبری کند.

قطعنامه‌های سازمان ملل پیونگ یانگ را از راه اندازی و کاربست هر گونه تکنولوژی موشک های بالستیک منع کرده است ولی کره شمالی پرتاب موشک را به عنوان حقی برای دفاع از خود تلقی می‌کند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها