امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۵:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108642
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از مشهد به مه‌ولات، ابوالقاسم خسروی دقایقی پیش در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه کشاورزی زمینه‌ساز استقلال ...

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از مشهد به مه‌ولات، ابوالقاسم خسروی دقایقی پیش در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه کشاورزی زمینه‌ساز استقلال جامعه است، اظهار کرد: شهرستان مه‌ولات در تولید زعفران، پسته و انار رتبه برتر در خراسان‌رضوی را دارد.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی افزود: 25 درصد اشتغال در بخش کشاورزی قرار دارد اما نگاهی که باید در مجموعه مجلس شورای اسلامی به کشاورزی شود، آن نگاه بنیادین نیست.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس تصریح کرد: عامل مهمی که سبب می‌شود روستاییان در روستا بمانند، اشتغال‌زایی است.

وی افزود: اگر یک سوم هزینه‌هایی که دولت در کلان شهرها و حاشیه‌نشین‌ها انجام می‌دهد در روستاها انجام دهد، فعالیت‌های مفیدی در روستاها صورت می‌گیرد.

خسروی اظهار داشت: امسال دامداران مه ولات مشکلات طاقت فرسایی را تحمل کردند به طوری که این شغل شریف درحال نابودی است و ما باید به داد این دامداران برسیم و واسطه‌هایی که دست‌رنج یک سال این افراد را از بین می‌برند، کنار بزنیم.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی افزود: مه ولات 100 تن زعفران سرخ تولید می‌کند که در بازارهای خارجی با سه برابر قیمت خریداری می‌شود، همچنین این شهرستان ظرفیت یک بازار استاندارد را دارد و نیاز است که صندوق حمایت از زعفران در شهرستان تشکیل شود.

وی عنوان کرد: راه حمایت از تولید ملی، حمایت از تولیدات کشاورزی و دامی است.
انتهای پیام/70005/الف20

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها