امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۶:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108656
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گناباد، ابوالفضل حجتی‌پور ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: رسالت اصلی سازمان زندان‌ها اصلاح و تربیت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گناباد، ابوالفضل حجتی‌پور ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: رسالت اصلی سازمان زندان‌ها اصلاح و تربیت است که برای رسیدن به این رسالت عظیم باید برنامه‌های متنوع و اقدامات اساسی در این راه صورت گیرد و این درحالی است که در برنامه سوم و پنجم توسعه مواردی در کلیت قوه قضاییه مطرح شده بود که با وجود تلاش‌های فراوان در برخی از حوزه‌ها بخش عمده آنها به اجرای کامل نرسید.

وی افزود: اجرای کامل اصلاح و تربیت در زندان‌ها نیازمند امکانات کافی و لازم است و این درحالی است که انجمن‌های حمایت از زندانیان بیشتر از گذشته در کشور رونق و تحقق پیدا کرده است.

وی بیان داشت: تصمیمات درست در برنامه‌های اصلاحی و تربیتی زندان‌ها، زمینه‌های تغییر و رشد فردی و اجتماعی را دربین مددجویان توسعه داده و سبب افزایش اعتماد به نفس و خود باوری در آنها شده است.

حجتی‌پور ضمن تأکید بر لزوم ایجاد فرهنگ سازمانی قوی در مدیریت زندان‌ها خطاب به مدیران و مسئولان گفت: در بدو ورود زندانی به زندان سطح سواد، وضعیت فرهنگی و نیازهای فرهنگی آنها بررسی، مورد شناسایی و ارزیابی قرار می‌گیرد و با توجه به برنامه‌های فرهنگی و سطح سواد زندانیان و به منظور تحقق فرآیند اصلاح و تربیت و اجتماعی کردن زندانیان، کتاب‌های مورد نیاز شناسایی می‌شود.

وی گفت: نرخ بازگشت در ایران از نرخ جهانی کمتر است به طوری که نرخ بازگشت جرم در دنیا 30 درصد است و در ایران کمتر از این مقدار است.

حجتی‌پور افزود: در ایران این نرخ بازگشت دو قسم است آنهایی که تحت پوشش اقدامات حمایتی و اصلاحی و تربیتی قرار گرفتند 7.2 درصد، اما زندانیانی که تحت پوشش نبودند حدود 21 درصد بوده است.
انتهای پیام/70005/الف30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها