امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۱۵:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108660
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گناباد، شهین‌دخت مولاوردی ظهر امروز در سومین کنفرانس مددکاری اجتماعی ایران در دانشگاه آزاد اسلامی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گناباد، شهین‌دخت مولاوردی ظهر امروز در سومین کنفرانس مددکاری اجتماعی ایران در دانشگاه آزاد اسلامی گناباد اظهار داشت: جامعه ما درحال تجربه افزایش فروپاشی خانواده است که این امر نتیجه گسترش آسیب‌های اجتماعی است.

وی رهیافت همه جانبه را برای توسعه ضروری برشمرد و تصریح کرد: تغییر مکرر دیدگاه‌ها و نگرش‌ها، ناهمخوانی دیدگاه‌ها و برنامه با تحولات جهانی و تحمیل محدودیت‌ها برای دیدگاه‌های توسعه‌ای منجر به این دوگانگی و جلوگیری از توسعه همه جانبه می‌شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه ایران به عنوان یک کشور جهان سوم از نظر شکاف‌های جنسیتی، دارای یکی از بالاترین رتبه‌هاست، اظهار داشت: زنان به عنوان نیمی از سرمایه انسانی در توسعه، باید سهم مناسبی در توسعه داشته باشند و به عنوان عاملان و ذی‌نفعان نقش آفرین باشند.

وی با اشاره به برنامه‌های توسعه گفت: بعد از گذشت 6 دهه از آغاز برنامه‌ریزی در ایران، به دلیل غلبه گفتمان رویکرد و رشد اقتصادی در برنامه‌ها هنوز نتوانسته‌ایم موفق شویم درحالی‌که تجربه جهانی هم نشان می‌دهد که این رویکرد به تنهایی نمی‌تواند بی‌عدالتی و نابرابری را حذف کند.

وی با اشاره به اینکه 55 درصد طلاق‌ها به علت اعتیاد است، تصریح کرد: باوجود پایین بودن آسیب‌های اجتماعی نظیر اعتیاد در بین زنان، به دلیل وابستگی آنان به مردان باید برنامه‌ریزی‌های مناسبی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی صورت گیرد.

مولاوردی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری سومین کنفرانس ملی مددکاری با محوریت برنامه ششم توسعه، اظهار داشت: باوجود تدوین برنامه‌های جامع متاسفانه به دلیل گستردگی مباحث حوزه زنان و خانواده، نگاه فرابخشی این برنامه‌ها، نبود اختصاص اعتبارات مناسب از سوی دستگاه‌های مختلف و پیش‌بینی نشدن ساز و کار مناسب نظارتی، هیچ کدام از اهداف برنامه‌ها به‌طور کامل تحقق نیافته است.
انتهای پیام/70005/الف30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار