امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108661
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 81
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رشت، رضا علیزاده پیش از ظهر امروز جلسه ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر گیلان با حضور فعالان بخش خصوصی و

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رشت، رضا علیزاده پیش از ظهر امروز جلسه ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر گیلان با حضور فعالان بخش خصوصی و تاسیسات گردشگری با محوریت مرحله دوم سفرهای تابستانی اظهار کرد: از ابتدای تیر ماه امسال تاکنون 12 میلیون و 427 هزار و 822 نفر اقامت گردشگران در گیلان را داشتیم.

وی به رشد 18.5 درصدی اقامت گردشگران از تیر ماه امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته در گیلان اشاره کرد و افزود: گیلان به لحاظ ماندگاری و اقامت گردشگران جایگاه ممتازی را به خود اختصاص داده است.

علیزاده با بیان اینکه از ظرفیت رسانه‌ها برای مقصد گردشگری دریا و جنگل گردشگران استفاده شده است، تصریح کرد: ایجاد مراکز اطلاع‌رسانی دایم جاذبه‌های گردشگری کمتر شناخته شده در جذب گردشگر تاثیرگذار است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان برگزاری جشنواره‌های آیینی ـ بومی در ارائه سنت‌ها و آداب استان به گردشگران را حائز اهمیت خواند و بیان کرد: جشنواره‌‌های آیین شکرگذاری در حوزه‌های فرابخشی در استان برگزار شده است.

وی غذا را یکی از جاذبه‌های گیلان عنوان کرد و گفت: پیشنهاد ثبت جهانی «رشت شهر خلاق در تنوع غذایی» به یونسکو ارائه شده و این موضوع در حال انجام است.

علیزاده راه‌اندازی کاروان‌های گردشگری تخصصی در جذب گردشگران را مهم برشمرد و یادآور شد: گردشگری بومی‌گردی و اکوتوریسم توسط دفاتر خدمات مسافری در گیلان انجام می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با تاکید بر ارائه آموزش‌های تخصصی گردشگری، خاطرنشان کرد: آموزش‌های مذکور در سه ماه فصل بهار در استان انجام شده و در ارائه الگوهای رفتاری متولیان گردشگری موثر است.

وی، برگزاری همایش‌های تخصصی گردشگری در گیلان را توسط نهادهای مردم‌نهاد عنوان کرد.

علیزاده به مشکلات زیرساخت گردشگری در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: در تعطیلات عید فطر امسال با حجم انبوه مسافران مواجه بودیم و اتمام 11 کیلومتر باقی‌مانده آزادراه رشت ـ قزوین و اتمام راه‌آهن قزوین ـ رشت در افزایش سفر گردشگران به استان تاثیرگذار است.

*گیلان مقصد گردشگران ایرانی و خارجی

مدیرکل دفتر مطالعات آموزش معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در جلسه مذکور گفت: گیلان یکی از مقاصد ویژه گردشگران ایرانی و خارجی است.

محمد رنجبر به جاذبه‌های ملموس، فرهنگی، تنوع کشاورزی و غذا در گیلان اشاره کرد و افزود: ورود گردشگران در توسعه منطقه تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه ستاد هماهنگی سفر طبق اصل 138 قانون اساسی با رویکرد مدیریت یکپارچه تشکیل شده است، تصریح کرد: گردشگری در توسعه و اشتغال تاثیرگذار است و می‌تواند جایگزین نفت شود.

رنجبر به استفاده لایه‌های مختلف جامعه از درآمد ناشی از گردشگری اشاره کرد و یادآور شد: گردشگری زیرساخت‌های جامعه را به حرکت در می‌آورد و موجب توسعه می‌شود.

مدیرکل دفتر مطالعات آموزش معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه گردشگری یکی از محورهای فعالیت دولت تدبیر و امید است، بیان کرد: ورود هر هفت نفر گردشگر موجب ایجاد یک اشتغال مستقیم می‌شود.

وی ورود گردشگران در افزایش درآمد ناخالص ملی کشورها را تاثیرگذار دانست و اظهار کرد: 37 درصد درآمد ناخالص ملی کشور سنگاپور از محل گردشگری است.
انتهای پیام/84001/ل30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها