امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۵:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108662
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ فرشید ارمیان رئیس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی کشور در مجمع عمومی این فدراسیون که در

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ فرشید ارمیان رئیس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی کشور در مجمع عمومی این فدراسیون که در اردوگاه شهید باهنر تهران آغاز شد با اشاره به سیاست‌های مسابقات ورزشی دانش‌آموزان اظهار داشت: توجه ویژه به مدارس و برگزاری مسابقات به خصوص در دوره ابتدایی و بازی‌های بومی و محلی از سیاست‌های ورزش دانش آموزی بود.

وی افزود: پیش از آنکه اساسنامه فدراسیون ورزش دانش آموزی در وزارت ورزش و جوانان به تأیید برسد این اساسنامه در فدراسیون جهانی دانش‌آموزی به تأیید رسید و سپس به وزارت ورزش و جوانان رفت.

ارمیان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون فدراسیون ورزش‌های دانش آموزی کشور عضو مجمع کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران شده است.

وی با اشاره به پاره‌ای از برنامه‌هایی که توسط این فدراسیون به انجام رسیده است،‌خاطرنشان کرد: فراهم کردن بازگشت مجموعه فرهنگی ورزشی چمران و رامسر به فدراسیون ورزش دانش آموزی، زمینه ایجاد تفاهم‌‌نامه با کمیته ملی المپیک و دریافت کمک مالی، ساماندهی و پذیرش تیم‌های ورزشی، برگزاری المپیاد فرهنگی ورزشی، برگزاری مسابقات ورزشی مینی و احیای بازی‌های بومی و محلی از جمله برنامه‌هایی است که توسط این فدراسیون انجام شده است.

رئیس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی کشور با اشاره به برگزاری مسابقات برون‌مرزی تصریح کرد: در مسابقات برون مرزی از ظرفیت استانها استفاده کردیم که مقرر شده بود هر تیمی که مقام نخست را کسب کند به مسابقات بین‌المللی اعزام شود.

وی افزود: پیرو این موضوع تیم والیبال دانش آموزی از استان مازندران به مسابقات بین‌المللی اعزام شد و از بین 24 تیم مقام نهم را کسب کرد.

ارمیان به برخی دیگر از عنوان‌های کسب شده توسط تیم‌های دانش آموزی در مسابقات بین‌‌المللی اشاره کرد و گفت: تیم بسکتبال سه نفره نایب‌قهرمان مسابقات چین شد، تیم فوتسال دانش آموزی شهرستان‌های تهران در ایتالیا نایب قهرمان شد، تیم هندبال دانش‌آموزی در ترکیه دوازدهم شد و تیم والیبال دختران دانش‌آموز با همکاری فدراسیون والیبال در تایلند به مقام چهارم رسید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار