امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108665
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گناباد، علیرضا جزینی ظهر امروز در نشست خبری در حاشیه برگزاری سومین همایش مددکاری اجتماعی ایران در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گناباد، علیرضا جزینی ظهر امروز در نشست خبری در حاشیه برگزاری سومین همایش مددکاری اجتماعی ایران در گناباد اظهار داشت: مواد روانگردان از آسیب‌های اصلی در حوزه مواد مخدر بوده که ستاد مبارزه با مواد مخدر در این موضوع بسیار حساس است و متاسفانه مصرف قرص‌های روانگردان جدید در بین دانشجویان دختر نسبت دانشجویان پسر گزارش بالاتری را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه برخی از مواد مخدر در داخل کشور قابل تولید است، افزود: مواد اولیه این مخدرها از خارج از کشور وارد می‌شود و چون مکان‌های تولید این مواد مکان‌های خاصی نیست باید در دستور کار نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات قرار گیرد که در این موارد نیروهای مردمی نیز بسیار همکاری می‌کنند.

این مسئول درباره تبلیغ قرص‌های محرک از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای، گفت: متاسفانه برخی از رسانه‌ها و ماهواره‌ها مصرف این‌گونه قرص‌ها را تبلیغ می‌کنند و تنها برنامه‌ای که ستاد می‌تواند در این زمینه انجام دهد، آگاه‌سازی جامعه است.

جزینی گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر در حوزه کاهش عرضه مواد مخدر و روانگردان‌ها نیز اقدامات قابل توجهی انجام داده است که انجام یک‌هزار و 737 عملیات و درگیری مسلحانه و انهدام و متلاشی‌سازی حدود 2 هزار و 972 گروه و باند تهیه و توزیع و قاچاق مواد مخدر و روانگردان‌ها و همچنین انهدام 395 آشپزخانه تولید شیشه از جمله این اقدامات بوده است.

وی افزود: همچنین کشف 11 میلیون و 700 هزار و 701 عدد قرص و آمپول روانگردان اقدام دیگری بوده که در سال 92 نسبت به سال 91 افزایش 136 درصدی را نشان می‌دهد.

جزینی بیان کرد: 80 درصد اعتبار پیشگیری باید توسط دستگاه‌ها پرداخت شود که تاکنون پرداخت نشده و 20 درصد دیگری که مربوط به ستاد مبارزه با مواد مخدر است، پرداخت شده است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: سال گذشته در خراسان رضوی 2 هزار و 500 نفر از این افراد بهبودیافته تحویل خانواده‌ها شده و همچنین 44 هزار نفر از معتادان زندانی شده آموزش دیدند و در سال جاری نیز 25 تا 30 هزار نفر طبق تفاهم‌نامه منعقد شده با فنی و حرفه‌ای باید آموزش ببینند.

وی بیان کرد: دولت مصوب کرده که پنج درصد بودجه اشتغال برای معتادان بهبودیافته‌ استفاده شود که تاکنون پرداخت نشده است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در مورد توزیع اعتبارات ستاد مبارزه با مواد مخدر در بخش درمان گفت: این اعتبارات معمولا از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر به وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی و سازمان بهزیستی اختصاص پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: همچنین با پیگیری‌های این ستاد مجلس، مبلغ 30 میلیارد تومان را برای بیمه معتادان در حال درمان تصویب کرده و اکنون این مبلغ برای اجرایی شدن این برنامه به وزارت کار تعلق گرفته است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر همچنین از اختصاص 300 میلیارد ریال در سال‌جاری به منظور ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای اشتغال افراد‌‌‌ رها شده از بند اعتیاد خبر داد.
انتهای پیام/70005/غ40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها