امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۹:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108681
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا، وزرا و معاونان جدیدی برای کابینه اجرایی خود معرفی و 516 ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا، وزرا و معاونان جدیدی برای کابینه اجرایی خود معرفی و 516 دادستان جدید برای مبارزه با قاچاق تعیین کرد.

روز سه‌شنبه اعلام شده بود که تغییراتی در کابینه اجرایی دولت ونزوئلا انجام گرفته است.

خبرگزاری «ای وی ان» در این خصوص نوشت: «نیکلاس مادورو» در این خصوص تصریح کرد، امروز معاون اقتصادی جدید خود را منصوب و دستور کار وی را تنظیم کرده‌ایم، این تغییرات برای داشتن دولتی کارآمد و مردمی‌تر لازم بود.

«مادورو» از سویی دیگر از آموزش 516 دادستان سرپرست ملی حقوق اجتماعی اقتصادی با هدف تضمین قیمت‌های عادلانه محصولات و ادامه مبارزه با مافیای قاچاق مواد اولیه که مواد غذایی یارانه‌ای ونزوئلا را به کلمبیا می‌برند خبر داد.

رئیس جمهور ونزوئلا در حوزه مسائل اقتصادی نیز اعلام کرد که حسابی واحد در بانک مرکزی ونزوئلا باز خواهد کرد تا به این ترتیب حساب‌های بین‌المللی کشور را تقویت کند.

وی دراین خصوص خاطرنشان کرد: فورا اقدام به باز کردن این حساب در بانک مرکزی ونزوئلا کرده‌ایم و اقدام فوق بخشی از سیاست‌های مالی کشور برای تقویت حساب‌های ملی و بالا بردن ظرفیت اقتصاد ونزوئلا در بخش مدیریت ارزی می‌باشد.

«مادورو» در رابطه با افزایش سرمایه شرکت‌های خصوصی بیان کرد که تصمیم دارند صندوق ویژه‌ای با موجودی 500 میلیون دلار برای مبارزه با تهاجم اقتصادی به وجود آورند تا بدین وسیله فورا در پروژه‌های صنعتی و گردشگری سرمایه‌گذاری کنند و 3 هزار میلیون بولیوار (واحد پول ونزوئلا) نیز برای اجرای پروژه‌های بخش خصوصی در نظر گرفته‌اند.

نظارت بر بازارها

رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرد که طرح‌های مبارزه با قاچاق را تشدید خواهد کرد و بندرهای ورود و خروج کالا در کشور را به دستگاه‌های تکنولوژیکی تجهیز می‌کند تا بر بارگیری و تخلیه کشتی‌ها نظارت داشته باشند و از این طریق با قاچاق نیز مبارزه کنند. 

وی برای وارد کردن تجهیزات مذکور  بودجه‌ای به ارزش بیش از 48 میلیون دلار را تصویب کرده است.

باز تولید برنامه سرمایه‌گذاری اتحاد بولیواری برای ملت‌های آمریکای لاتین (آلبا) و بازار مشترک جنوب (مرکوسور) نیز از دیگر برنامه‌های دولت «مادورو» می‌باشد که خواستار اولویت دادن به صادرات و تقویت سرمایه‌گذاری در کشور شده است.

بخش عمومی

در رابطه با بخش عمومی رئیس جمهور ونزوئلا از ایجاد شرکت چند بخشی بزرگی متشکل از شرکت‌های عمومی و دولتی ونزوئلا با هدف خدمت رساندن به مردم کشورش خبر داد.

وی گفت: باید ظرفیت مدیریت اداری را بالا ببریم، نمی‌توانیم اجازه دهیم که هیچ یک از شرکت‌های عمومی ضرر داشته باشند.

دولت ونزوئلا اخیرا منابعی برای تضمین پرداخت پاداش و سود به تمام کارگران تامین کرده است.

به گزارش فارس، به گفته منابع رسمی ونزوئلا 40 درصد از کالاهای اساسی این کشور از طریق مرز به کلمبیا قاچاق می‌شود؛ قاچاق سالانه 100 هزار بشکه نفت از ونزوئلا به کلمبیا نیز زیانی معادل با 3.7 میلیارد دلار برای این کشور آمریکای لاتینی به همراه دارد.

چندی پیش رؤسای جمهور ونزوئلا و کلمبیا به ‌منظور مذاکره پیرامون راه‌های مبارزه با قاچاق نشستی داشتند و در مورد مسائلی چون بستن و حفاظت بیشتر از مرز مشترک بین 2 کشور به توافق رسیدند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار