امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108683
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، مجلس سنای آرژانتین قانون جدید پرداخت بدهی را مورد بحث و بررسی قرار داد تا بدین وسیله از تصمیم ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، مجلس سنای آرژانتین قانون جدید پرداخت بدهی را مورد بحث و بررسی قرار داد تا بدین وسیله از تصمیم اتخاذ شده از سوی «توماس گریسا» قاضی آمریکایی پرونده کرکس مبنی بر مسدود کردن سپرده آرژانتین جلوگیری کند؛ علاوه بر این، مجلس سنای آرژانتین مقر پرداخت بدهی کشور که در حال حاضر شهر «نیویورک» آمریکا و کشور جایگزین آن یعنی فرانسه می‌باشد را تغییر خواهد داد.

خبرگزاری «ته‌لام» در این خصوص نوشت: به موجب این قانون جدید سپرده‌ مسدود شده 539 میلیارد دلاری آرژانتین در بانک «نیویورک» (بونی) برای پرداخت به 93 درصد از صاحبان سهام قرضه که در سال های 2005 و 2010 تصمیم معاوضه بدهی را پذیرفتند آزاد می‌شود؛ این سپرده توسط «گریسا» به حالت تعلیق در آمده و مسدود شده است‌.

به همین علت قانون مذکور این امکان را فراهم می‌کند که پرداخت بدهی‌ها به جای «نیویورک» در «بوینوس آیرس» پایتخت آرژانتین صورت گیرد.

انتظار می‌رود که مباحثه در مورد قانون جدید امروز نیز ادامه پیدا کند و با مخالفت اقلیت این مجلس با «کریستینا فرناندز» رئیس جمهور آرژانتین روبه‌رو شود.

قانون جدید همچنین پرداخت بدهی را برای 7 درصد باقی مانده از صاحبان سهام قرضه فراهم می‌کند.

ارائه پروژه‌ای برای پرداخت بدهی آرژانتین در مقابل سازمان ملل متحد

گروه «جی 77+ چین» برنامه‌ای به سازمان ملل متحد ارائه می‌کند تا چارچوبی قانونی پیرامون روند بازسازی بدهی آرژانتین به صندوق کرکس ایجاد کند، گروه مذکور این اقدام را از طریق پیشنهاد جدید این کشور برای مبارزه با صندوق کرکس انجام خواهد داد.

به گزارش فارس، پس از کشمکش‌های فراوان دولت آرژانتین و مقامات صندوق کرکس بر سر اختلافات موجود در بدهی‌های این کشور، دولت «کریستینا فرناندز» به دنبال تجدید ساختار بدهی صندوق کرکس بدون نقض قوانین بین‌المللی بوده و قصد دارد با این کار توانایی پرداخت کامل بدهی‌های خود به این صندوق و تمامی طلبکارانش را به دست آورد.

صندوق کرکس به کشورهایی که دچار مشکلات اقتصادی شده‌اند وام داده، اما با ادعای پس گرفتن مبلغ گزافی از این کشورها، آن‌ها را با بحرانی دیگر روبرو کرده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها